Oyun

Xbox Patronu Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!”

Xbox’ın en yetkili ismi Phil Spencer, Sony’i rakip olarak görmediklerini ifade etti.

Xbox Patronu Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!”

Bilindiği üzere konsol sektöründe ön planda yer alan 3 isim bulunuyor. Microsoft, Sony ve Nintendo.

Japonya merkezli şirketler Sony ve Nintendo bu sektörde Microsoft’a nazaran çok daha eskiler. Dolayısıyla geçmişe dönük pek çok marka karakterleri var.

Microsoft ise bu açıdan biraz daha şanssız. Nitekim bu şanssızlık Xbox konsollarının satış rakamlarına da yansıyor. Lakin buna rağmen Xbox patronu Sony ve Nintendo’yu rakip olarak görmediklerini açıkladı.

Xbox Patronu Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!” - Resim : 1

Xbox Patronu Phil Spencer; “Sony bize rakip olamaz!”

Hali hazırda Xbox’ın en yetkili ismi olan Phil Spencer, The Verge’e özel bir röportaj verdi. Spencer, Xbox’ın geleceğinden bahsederken Sony ve Nintendo’yu rakipleri olarak görmediklerini ifade etti.

Xbox’ın yetkili ismi şunları söyledi; “Sony ve Nintendo’ya büyük saygı duyuyorum. Fakat onlar bizim rakiplerimiz değil. Biz daha çok Amazon ve Google gibi isimleri rakip olarak görüyoruz. Yıllardır bulut sistemi için çok para harcadık. Bu pazarda zirveye oynamak en büyük hedefimiz.”

Görünen o ki Microsoft ileride Google’ın Stadia isimli servisine benzer bir sistem ile karşımıza çıkabilir. Hatta kısa süre önce tanıtılan ve bu senenin sonunda çıkacak olan Xbox Series X’te son Microsoft konsolu olabilir. Çünkü Microsoft da ileride konsol çıkarmak yerine oyunları bulut tabanlı sistemlerden oynatarak para kazanmak istiyor gibi görünüyor.

Yorumlar
Berk
Evet doğru söylemiş esasında, Playstation kendi liginde tek başına oynuyor. MS 'nin oraya ulaşması biraz zor.
Cevapla
xbox
"Görünen o ki Microsoft ileride Google’ın Stadia isimli servisine benzer bir sistem ile karşımıza çıkabilir." zaten Microsoft senelerdir Project Xcloud üstünde çalışıyor. Bu herkesin bildiği bir şey de zaten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.