Xiaomi'den mekanik klavye: Yuemi Pro Silent Edition

Çinli teknoloji firması Xiaomi oyunculara özel tasarladığı yeni mekanik klavyesi Yuemi Pro Silent Edition'ı tanıttı.

Xiaomi'den mekanik klavye: Yuemi Pro Silent Edition

Teknoloji firması olduğu halde birçok alanda farklı ürünleri bulunan Xiaomi şimdi de mekanik oyun klavyesi üretti. Firma yeni mekanik klavyesi Yuemi Pro Silent Edition'ı duyurdu. Birçok ürününde olduğu gibi fiyat performans oranı yüksek cihazlar üreten markanın mekanik klavyesi de bu geleneği bozmuyor.

Xiaomi'den mekanik klavye: Yuemi Pro Silent Edition - Resim : 1

Alüminyum bir gövdesi bulunan mekanik klavye 87 tuşa sahip. İsminden de anlaşılacağı gibi sessiz bir klavye olan Yuemi Pro Silent Edition siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Microelectronics ARM mimarisini kullanan klavye oyunculara özel olarak tasarlandığı için 10 bin Hz desteği sunuyor. Klavyenin gece kullanımı için LED aydınlatmaya sahip olduğunu da belirtelim. 

Üzerinde bir adet USB 3.0 Type C bağlantı yuvası bulunan klavye bu sayede dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlara bağlanabiliyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek Yuemi Pro Silent Edition'ın yurtdışı fiyatı 599 Yuan (yaklaşık olarak 94 dolar) olarak açıklandı. Ürün şimdilik sadece Çin'de satışa sunuluyor olsa da ilerleyen günlerde Aliexpress ya da GearBest gibi sitelerden de alınabilir.