Güncel

Xiaomi para dağıtacak!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, halka arz öncesinde yüksek kârlılık elde etmesi halinde kazancının bir bölümünü müşterilerine geri vereceğini açıkladı.

Xiaomi para dağıtacak!

Bu yıl halka arz edilmesi beklenen Çinli teknoloji firması Xiaomi, yüksek kârlılık yakalaması durumunda kazancının bir bölümünü müşterilerine geri vereceğini açıkladı. Şirket, akıllı telefon ve akıllı ev cihazları gibi donanım ürünlerindeki net kâr marjını yüzde 5 ile sınırlayacağını ve bunun üzerinde elde ettiği kârı ise ‘makul şekilde’ müşterilerine geri dağıtacağını duyurdu.

Xiaomi’nin müşterilerine verdiği bu ilginç söz, şirketin en yeni teknolojileri uygun fiyatlı cihazlarda sunma stratejisiyle de örtüşüyor. Şirket Mi serisi telefonlardan ve diğer donanım ürünlerinden büyük kazançlar sağlayamazken, bu cihazları birbirine bağlayan çevrimiçi video, e-ticaret, finansal ürünler ve diğer dijital servislerle kâr etmeye çalışıyor.

Bloomberg’in haberine göre Çinli teknoloji devinin bu yaıl 100 milyar dolar civarı bir değerle halka arz edilmesi bekleniyor. Çinli haber kaynakları ise Xiaomi’nin hem Hong Kong’da hem de anavatanı Çin’de çifte halka arz planladığını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.