PlayStation 5 için beklenen haber geldi! Bugün başladı

Sony, beklenen 1440p desteğini PlayStation 5 kullanıcılarına sunmak için en önemli adımı attığını duyurdu.

PlayStation 5 için beklenen haber geldi! Bugün başladı

Sony, PlayStation 5 konsolu için çok talep edilen bir özellik olan 1440p çözünürlük desteğini test etmeye başlıyor. Bugün itibariyle test kullanıcıları, 1440p desteğini de içeren kütüphaneleri için seçilmiş oyun listeleri ve yeni sosyal özellikler barındıran yeni bir PS5 sistem yazılımı betasına erişebiliyor.

1440p video seçeceği

Yeni 1440p video çıkışı seçeneği, PS5 sahiplerinin uyumlu TV ve monitörlerde bu çözünürlüğü seçmesine olanak sağlayacak. Oyunlar 1440p'yi destekliyorsa, yerel 1440p gösterim desteklenecek, ancak desteklenmiyorsa 4K oyunlar, süper örnekleme ile 1440p çıkışına indirilerek anti-aliasing iyileştirmelerinden faydalanacak.

Beta yazılımına erişebilen PS5 sahipleri, HDMI bağlantılı ekranlarının PS5 panelinde ekran ve video bölümünde 1440p'yi destekleyip desteklemediğini kontrol edebilir. Sony, Değişken Yenileme Hızının 1440p'de desteklenmeyeceği ve PS5'te yalnızca 1080p ve 4K'da çalışacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Oyun listeleri

Bu yeni PS5 yazılım güncellemesi, oyunlarınızı düzenlemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış oyun listelerini de içeriyor. Artık ana oyun kitaplığınızdan, her biri 100'e kadar oyunu destekleyen oyun listeleri oluşturabilirsiniz. Toplamda 15 oyun listesi sınırı bulunuyor ve listelere disk, dijital ve akışlı oyunların tümü eklenebiliyor. Bu listeleri temel olarak içine birden fazla oyun ekleyebileceğiniz klasörler gibi düşünebilirsiniz.