Yeni Call of Duty, Xbox Game Pass'e mi geliyor?

Microsoft, Xbox Showcase etkinliği için büyük değişiklikler hazırlıyor ve yeni Call of Duty oyununun Xbox Game Pass'e gelebileceği konuşuluyor.

Yeni Call of Duty, Xbox Game Pass'e mi geliyor?

Microsoft, 10 Haziran'da düzenleyeceği Xbox Games Showcase etkinliğini duyurdu ve etkinlikte heyecan verici tanıtımların yanı sıra gizemli bir “Direct” sunumunun da olacağını açıkladı. Söylentilere göre, etkinliğin odak noktası, yeni Call of Duty devam oyunu olabilir.

Microsoft, oyun satış stratejisini tamamen yeniliyor. Bu haber, Microsoft'un daha önce yaptığı duyuruların hemen ardından geldi. Xbox Başkanı Sarah Bond, Temmuz ayında mobil bir Xbox oyun uygulama mağazasının açılacağını ve tüm birinci parti oyunların, yeni Call of Duty oyunu da dahil olmak üzere, Game Pass'te ilk günden itibaren sunulacağını doğruladı.

Bu, The Wall Street Journal'ın raporlarıyla uyumlu ve Microsoft'un oyun satış stratejisinde büyük bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Plan, yeni Call of Duty'yi Game Pass'e dahil etmeyi içeriyor ve bu, Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın almasından bu yana oyun bölümündeki en büyük değişiklik olabilir. Sektör içindekiler, bu hamlenin Game Pass abonelik hizmetini güçlendirdiğine inanıyor.

Yeni Call of Duty, Xbox Game Pass'e mi geliyor? - Resim : 1

Yeni Call of Duty, Xbox Game Pass'e mi geliyor?

The Verge, yeni Call of Duty oyununun (söylentilere göre Körfez Savaşı sırasında geçen yeni bir Black Ops başlığı) Game Pass'e eklenmesiyle ilgili tartışmaları daha önce bildirmişti. Bu olası değişiklik, Game Pass fiyatında bir artışla birlikte gelebilir. Microsoft'un stratejisi bazı şüphelerle karşılanıyor.

Özellikle yeni birinci parti oyunların Game Pass'te lansman gününde erişilebilir olması, "içerik kannibalizasyonu" kavramını gündeme getiriyor. Xbox yöneticileri, Game Pass'in erişilebilirliği artırarak satışları artırdığına inanıyor, ancak bazı yayıncılar bu konuda ikna olmuş değil. Microsoft'un rakibi Sony ise, özel oyunlarını abonelik hizmeti aracılığıyla doğrudan sunmuyor.

Yaklaşan Xbox Showcase ve Game Pass'teki olası değişiklikler, Microsoft'un abonelik hizmetine büyük bir odaklanma olduğunu gösteriyor. Bu, büyük bir sektör değişikliği anlamına mı gelecek yoksa sadece Microsoft'un mevcut stratejisini mi güçlendirecek, zaman gösterecek.