Yeni Half Life oyunu için 3 yeni oynanış videosu!

Milyonlarca oyuncunun merakla beklediği Half-Life: Alyx'e ait yeni oynanış videoları internette yayınlandı.

Yeni Half Life oyunu için 3 yeni oynanış videosu!

Efsane oyunun Half-Life: Alyx versiyonu ile geri dönmesine birkaç hafta zaman kala, oyuna ait yeni bir oynanış videosu daha yayınlandı.

Yeni Half Life oyunu için 3 yeni oynanış videosu!

Oyuncular tarafından tartışmasız en iyi oyunları arasında gösterilen Valve yapımı Half Life, uzun bir zaman sonra sonra Half Life Alyx geri döndü. Milyonlarca oyuncunun büyük bir heyecanla beklediği VR türündeki oyun "Half Life: Alyx oynanış videosu" adı altında internet üzerinden yayınlandı. Oyunun konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasındaki bir zamanda geçiyor ve karakter olarak Alyx Vance rolünde olacaksınız.

Oyunun konusunu detaylı olarak bahsedecek olursak, Combine olarak bilinen yaratık türünün, Black Mesa hadisesi sonrasında dünya üzerinde sağladığı hakimiyeti güçlendirmiş olduğunu görmekteyiz. Ana karakterimiz Alyx Vance ise babası ile son savunmalarını yapmak için çalışmalarını sürdürebileceği ve bu savaşı verebileceği bir örgüt kurmuştur. Combine yaratık ırkına karşı verilen bu savaşta Alyx Vance ve Dr. Eli Vance de laboratuvarlarında yaptıkları araştırmalar ile hayati önemi olan silahlar üretmek için çalışıyorlar.

23 Mart'ta Valve Index VR platformu için çıkış yapacak olan Half-Life: Alyx oyununa ait videolarda, Alyx'in oyunda karşılaşacağı düşmanlardan tutun, oyunun mekanlarına, geliştirebileceğimiz silahlara ve ışınlanma özelliğine kadar birçok detay karşımıza çıkıyor. Oyunda yer alan ışınlanma özelliği ile oyuncular görüş alanlardaki bir yeri seçerek hızlıca o noktaya geçebilecekler.

Half-Life: Alyx minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580
  • İşletim Sistemi: Windows 10