Sinema

27 Nisan haftası filmleri!

27 Nisan 2018'de birbirinden çarpıcı filmler vizyona girecek. Bunlar arasında tarihin en büyük gişe hasılatlarından birini elde etmesi beklenen bir yapım da var.


27 Nisan 2018 haftası, sinema dünyasının dönüm noktalarından biri olabilir. Zira son yılların en çok beklenen filmi Avengers: Infinity War da bu hafta gösterime giriyor.

Şimdi de gösterime girecek filmleri bir bir inceleyelim:

Avengers: Infitity War

Türkçe'ye Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı olarak çevrilen yapım, bol ödüllü kadrosu ile dikkat çekiyor. Yapımın kadrosunda; Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin ve Chris Pratt gibi isimler yer alıyor. Film bazı ülkelerde gösterime girdi ve şimdiden sürprizleri ve hikayesi ile tam not kazandı. Ne de olsa Marvel, filmin baş kötüsü Thanos için 10 yıldır yatırım yapıyor. 

Bir Nefes Ötede

Stephen King vari konusuyla dikkat çeken yapımda; ölümcül bir sisin Paris’i etkisi altına alması konu alınıyor. Bu süreçte insanlar gerek birbirleri ile gerekse doğaüstü etmenlerle savaşmak zorunda kalıyor.

Bizum Uşaklar

Türk malı komedi de Yakup Yavru, Ayşegül Kaygusuz, Hasan Kıdıkoğlu gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Cuma Uğurlu üstleniyor.

Çarpık Evdeki Cesetler

İngiltere'de çekilen yapım, garip bir konuya sahip: Aşırı zengin ve güçlü Aristide Leonides’in şüpheli ölümü torunu Sophia’yı harekete geçirir. Sophia, eskiden diplomat olan şimdi ise özel dedektif olarak çalışan eski sevgilisi Charles Hayward’dan olayı soruşturmasını talep eder. Ne var ki Charles'ın elde ettiği veriler, sapkınlık düzeyindeki bir karmaşayı ortaya çıkarır. Yapımda; Glenn Close, Max Irons, Stefanie Martini gibi isimler yer alıyor.

Lanetli Konak

1920 yılında geçen İrlanda yapımı filmde,  Rachel ve Edward adındaki iki kardeşin mistik ve saf kötü bir varlıkla olan mücadelesi konu alınıyor. Korku gerilim türündeki yapımda Charlotte Vega, Bill Milner, Eugene Simon gibi isimler yer alıyor.

Selfi

Yapımda Hülya Avşar kendi hayatını özçekim kamerasıyla anlatıyor.

Yalnız Hayaller Kaldı

Diğer bir Türk yapımı film, dram türünde. Emekli matematik öğretmeni Doğan, çocuklarına bakabilmek için ek para kazanmaya çalışıyor. Doğan'ın en büyük kızı Neval, evlendikten sonra Almanya'ya taşınır. Doğan'ın Hukuk Fakültesi'nde okuyan kızı Umut, özel üniversitede okuyan hırslı Orhan ile sorun yaşar ve olaylar gelişir.

Yıldızlar Asla  Ölmez

İngiliz yapımı, drama türündeki yapımda; Annette Bening, Jamie Bell, Julie Walters gibi birbirinden yetenekli isimler yer alıyor. Hollywood yıldızı Gloria Grahame, genç oyuncu Peter Turner ile tanışır ve olaylar gelişir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.