Sinema
Avengers: Infinity War hasılat rekoruna koşuyor

Avengers: Infinity War hasılat rekoruna koşuyor

Haberlerimizde sıkça yer verdiğimiz Avengers: Infinity War filmi, şimdiden Star Wars: Last Jedi'a fark attı ve devasa bir gişe hasılatına ulaştı.


Daha önceki yazılarımızda Avengers: Infinity War'un sinema tarihine ismini altın harflerle yazdıracağını öngördüğümüz söylemiştik. Avengers: Infinity War, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da sinema tarihinin en yüksek "ilk hafta" gişe hasılatına ulaşmıştı ve sadece Kuzey Amerika'da 258 milyon gelir elde etmişti.

Eleştirmenlerden tam not alan Avengers: Infinity War, gösterime girdiği 27 Nisan 2018 tarihinden itibaren 1 milyar 700 milyon dolara yakın gişe hasılatı etti. Yapım; Star Wars: Last Jedi filmine şimdiden fark attı. Eğer film, performansını korumayı başarırsa kısa süre sonra Star Wars: Force Awakens filmini de geride bırakarak sinema tarihinin en çok izlenen ilk üç filmi arasına adını yazdıracak. Star Wars: Last Jedi 1 milyar 200 milyon dolar, Star Wars: Force Awakens ise 2 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti

Bu hiç de sürpriz değil: Joe ve Anthony Russo tarafından yönetilen, 10 yıldır temelleri atılan ve Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin ve Chris Pratt gibi Oscar canavarlarını bünyesinde barındıran filmin 1 milyar sınırlarında dolaşması şoke edici olurdu.

Avengers: Infinity War, Marvel kurgusal evreninde geçen bir filmi. Dediğimiz gibi 10 yıldan fazladır altyapısı kuruluyor. Avengers üyelerinin çoğunluğunun ayrı ayrı filmleri mevcut. Nazi Almanyası ile savaşmak için süper insan serumu ile güçlendirilen Kaptan Amerika, 200'den fazla IQ'su bulunan ve kendi geliştirdiği süper zırhıyla katliamcılara savaş açan Iron Man, İskandinav mitolojinin en güçlü figürlerinden biri olan Odin oğlu Thor, radyoaktif bir reaktörün enerjisini geliştirilmiş DNA'sı sayesinde emen ve öfkelendikçe güçlenen Hulk, 2012 yılında Thanos'un kuklası Loki ve ordularına karşı "Avengers" ismiyle birleşmişti. Söz konusu film 1,5 miyar dolara yakın gişe hasılatı elde etti.

Avengers serisinin üçüncü filminde ise son derece güçlü ve bir o kadar deli bir varlık olan Thanos, kukla kullanmaktan vazgeçti ve evrenin en güçlü maddeleri olan Sonsuzluk taşlarını toplamak için bizzat harekete geçti. Kesinlikle spoiler vermekten kaçınıyoruz ama Thanos'un hedefi, fragmanlarda da görüldüğü gibi Evren'in yarısını yok etmek. Eskisine göre çok daha kalabalık olan ekibimiz (Marvel, Doctor Strange ve Black Panther gibi pek çok solo film çekti) Thanos'un karşısında duruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.