Sinema
Avengers: Infinity War rekora doymadı!

Avengers: Infinity War rekora doymadı!

Avengers: Infinity War, sadece 10 gün içerisinde rekor gişe hasılatı elde etti.


Daha önce Avengers: Infinity War'un gişede büyük bir rekora imza attığını sizlere aktarmıştık. Marvel-Disney ortaklığındaki proje, 27 Nisan 2018'de gösterime girdi ve çok kısa bir süre içerisinde toplam 1,2 milyar dolarlık gişe hasılatının sahibi oldu.

Kısaca Avengers: Infinity War, şimdiden Star Wars: Last Jedi'ı geride bırakmayı başardı diyebiliriz. Yapım bunu birazda da bol Oscar ödüllü ve popüler oyunculara borçlu: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Don Cheadle, Tom Holland, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Danai Gurira, Letitia Wright, Dave Bautista, Zoe Saldana, Josh Brolin(Thanos) ve Chris Pratt gibi isimler sayesinde adeta sinema dünyasını domine etmeyi başardı. Zira her bir ismin, ayrı ayrı fanları olduğunu da düşünürsek.

Ek olarak Avengers: Infinity War, sinema tarihinin en çok izlenen 15 filmi arasında yer almayıda başardı. Bahsi geçen yapım, kolayca ilk üçe girecek düzeyde. Anthony ve Joe Russo, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi ile de muazzam bir başarı elde etmişti. 

Henüz ismi açıklanmayan devam filminin gösterime giriş tarihi ise 3 Mayıs 2019 olarak belirlenmiş durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.