Sinema

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Netflix bugün beklenmedik bir karara imza attı. Binlerce kullanıcının üyeliklerinin iptali söz konusu. İşte detaylar.

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Tüm dünyanın koronavirüs pandemisi ile mücadele ettiği şu günlerde değeri en çok artan şirketlerden birisi de Netflix oldu. Evlerine kapanan insanlar keyifli vakit geçirmenin yolunu Netflix’te buldu. Mevcut süreçte abone sayısını 182 milyonun üzerine çıkaran Netflix geçtiğimiz gün ilginç bir karara imza attı.

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir!

Alınan karar bağlamında hesabını aktif olarak kullanmayanların aboneliklerinin otomatik olarak iptal edileceği belirtildi. 1 sene boyunca hesabına 1 kere bile giriş yapmamış olan kişiye aboneliğe devam edip etmeyeceğine yönelik bir mail gönderilecek. Bu mail’e yanıt gelmemesi halinde abonelik otomatik olarak sonlandırılacak.

Dikkat Netflix aboneliğiniz iptal edilebilir! - Resim : 1

Böylece Netflix’i aktif olarak kullanmayan abonelerin boşuna fatura ödemelerinin de önüne geçilecek. Yani burada tamamen kullanıcıları düşünen bir sistem söz konusu. Netflix, açık bir şekilde bana boş yere para ödemeyin diyor. Açıkçası bu çok da alışık olmadığımız bir durum.

Netflix’ten yapılan açıklamada mevcut durumda bu tarz abonelerin sistemde yüzde 1 paya sahip olduğu belirtildi. Yani neredeyse 2 milyona yakın kullanıcı Netflix’i hiç kullanmadığı halde boşuna para ödüyor. Neresinden bakarsanız bakın bu büyük bir meblağ yapar.

Netflix bu paradan kullanıcıların çıkarlarını düşünerek vazgeçiyor. Gerçekten de takdir edilesi bir davranış. Eğer siz de son 1 yıl içerisinde Netflix hesabınıza giriş yapmadıysanız aboneliğinizin iptal edilmemesi için en kısa süre içerisinde giriş yapmalısınız.

Yorumlar
Osman
Bu sitedeki başlıkların %95 i yalan başlık olay şu arkadaşlar otomatik ödemede kalıpta aylarca girilmeyen hrsaplar kapatılacak saçma sapan bir başlık bunedir ya
Cevapla
Matrix
Netflex gercekten kullanicilarini dusunmus olsaydi ibnelik yapmazdı ne demek istedimi anlayan anladi dizilerinde her tur rezillik var
Cevapla
Picmuho
Hade len hıyar. Porno sitelerinden kafanızı kaldırmasını normalde. Netflix mi battı. Üye olmazsın yada izlemessin. Zorla mı? Yobaz davar
Barclay
Yani başlığı öyle bir atmışsınız ki insan durduk yere neden kapanıyor hissine kapılıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.