Disney, Ant-Man filmini kimin sızdırdığını bulmak istiyor

Yılın başında, kendisini gelecek Marvel yapımlarına adamış bir topluluk olan Marvel Studios Spoilers alt dizininden biri, tüm MCU sızıntılarının en iyisini yayınladı.

Disney, Ant-Man filmini kimin sızdırdığını bulmak istiyor

Ant-Man and the Wasp: Quantumania'nın vizyona girmesinden bir ay önce, MSSmods adlı bir kullanıcı, filmin diyaloğunun 63 sayfalık bir Google Dokümanı dökümünü paylaştı. Şimdi Disney, sızıntının arkasında kimin olduğunu öğrenmek istiyor ve Reddit ile Google'ı sorumlu kişi veya grubu belirlemeye zorlamaya çalışıyor.

İlk olarak TorrentFreak tarafından bildirildiği üzere, Disney'in Marvel Studios yapımlarını desteklemek için kurduğu bir yan kuruluş olan MVL Film Finans birimi, Reddit ve Google'ı sızıntının arkasında kimin olduğunu belirlemeye zorlamak için tasarlanmış iki Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası mahkeme celbi başvurusunda bulundu.

Disney, Ant-Man filmini kimin sızdırdığını bulmak istiyor

MSSmods, r/MarvelStudiosSpoilers moderatörleri arasında paylaşılan bir hesap olduğu için, Reddit'in karara uyması ve şirketin birden fazla kişiyi ele vermesini gerektirecek. Dahası, Disney, Google ve Reddit'ten MSSmods'ta sahip oldukları "tanımlayıcı bilgileri" (adlar, telefon numaraları ve IP adresleri dahil) ve sızıntıyı gönderme, düzenleme veya yüklemeye karışmış olabilecek herhangi bir kullanıcının ayrıntılarıyla paylaşmalarını da istedi.

Disney'in sızıntının kaynağı, muhtemelen bir altyazı satıcısı veya serbest çevirmen, hakkında ne yapmayı planladığı şimdilik açık değil. MSSmods'un paylaştığı belge, Ant-Man and the Wasp: Quantumania'nın Portekizce altyazılarının bir çevirisiydi ve bazı diyaloglar kronolojik sırada sunulmamıştı.