Sinema

Emancipation filmi için beklenmedik karar

Will Smith'in yeni filmi Emancipation için beklenmedik bir karar alındı. İşte tüm detaylar.

Emancipation filmi için beklenmedik karar

Geçti geçecek bitti bitecek derken yakında 2. yılını devireceğimiz Covid salgını hala dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Korona virüsün darbe vurduğu son ekip ise Emancipation için bir araya gelen ve başını da Will Smith'in çektiği ünlü set ekibi oldu.

Sette çalışan yüzlerce ekip arasında yapılan test çalışmalarında pozitif sonuçların çıkması neticesinde, oyuncu ve tüm ekibe çalışmaların 5 gün süreyle durdurulduğu bilgisi verildi. William N. Collage tarafından senaryosu yazılan ve Antoine Fuqua tarafından yönetmenliği üstlenilen filmin başrol oyuncusu olan Will Smith, filmde ABD sınıfsal ayrımının sembol isimlerinden Peter'ın gerçek hikayesini canlandırıyor.

Emancipation filmi için beklenmedik karar

Hayatının büyük bölümünü köle olarak geçiren Peter'ın, zorla tutulduğu yerden kaçıp türlü zorlukları atlatarak Birlik Ordusu'na katılmasına konu alan Emancipation, ırkçılık temalı gerilim filmi olarak lanse ediliyor. İlk olarak Georgida'da çekilmesi planlanan filmin seti, yerel yönetimin aldığı sıkı kısıtlama kararları yüzünden olayların da gerçekleştiği Louisina'ya taşınmış durumda.

Bakalım her filmiyle adından bahsettiren, her rolüyle izleyiciyi kendisine hayran bırakan Will Smith, tüm dünyanın ortak sorunlarının başında gelen "Irkçılık" problemini izleyiciye nasıl aktaracak. Sinema sektörünü yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere, filmin gösterim haklarını satın alabilmek için Warner Bros, MGM, Lionsgate ve Universal gibi şirketler teklifte bulunmuş, ancak filmin gösterim haklarını en yüksek teklifi yapan Apple almıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.