Sinema

Hızlı ve Öfkeli 9 gişelere sağlam giriş yaptı!

Hızlı ve Öfkeli 9 gişelere pandemi döneminin rekorunu rekor kırarak giriş yaptı. İlk hafta sonunda 162 milyon dolar hasılat elde eden film, Godzilla vs. Kong'u geride bırakarak pandeminin yeni kralı oldu.


Bu yılın en çok beklenen filmlerinden birisi olan Hızlı ve Öfkeli 9 gişelere hızlı bir giriş yaptı. Film ilk haftasında sadece altı ülkede vizyona girmiş olsa da Godzilla vs. Kong'u geride bırakarak yeni bir pandemi rekoru kırdı. The Hollywood Reportar'da yer alan verilere göre Hızlı ve Öfkeli 9, ilk haftasının sonunda 162,4 milyon dolar kazanarak pandeminin en iyi açılışını yapan filmi oldu.

Hızlı ve Öfkeli 9 memleketi olan Kuzey Amerika'da henüz vizyona girmedi.  İlk hafta sonu hasılatının çok büyük bir kısmı ise yalnızca Çin'den gelmiş. The Hollywood Reporter'ın bildirdiği verilerde Hızlı ve Öfkeli 9'un ilk hafta sonunda Çin'de tam 135,6 milyon dolar hasılat elde ettiği belirtiliyor. Kalan 27 milyon dolarlık hasılat ise Rusya, Güney Kore, Hong Kong, Mısır ve BAE'nin payı olmuş.

Pandemiyi kısa sürede atlatıp normale dönmeyi başaran Çin, geçtiğimiz yıl içerisinde ABD'yi geride bırakarak dünyanın en büyük sinema pazarı olmuştu. Şu sıralar artık yerel filmlerle birlikte Hollywood yapımları da en çok Çin pazarına önem verir hale geldi.

Hızlı ve Öfkeli 9'un gişe rakamlarıyla ilgili bazı açıklamalar yapan Universal Stüdyoları uluslararası dağıtım başkanı Veronika Kwan Vandenberg,"Bu rakamlar bizim için, doğru film vizyona girdiğinde seyircilerin sinemalara geri dönmeye hazır olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

200 milyon dolarlık bir bütçeyle hazırlanan Hızlı ve Öfkeli 9'un gişe macerası sonunda 500 milyon doları geride bırakması bekleniyor. Filmin önümüzdeki ay Kuzey Amerika'da da vizyona girmesiyle birlikte gişe rakamları hızla yukarılara tırmanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.