Sinema

The LOTR dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı

Amazon'un merakla beklenen LOTR dizisi için tarih belli oldu! İşte The Lord of the Rings dizisinin yayın tarihi.

The LOTR dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı

Tüm zamanların en çok sevilen ve izlenen film serilerinden biri olan The Lord of The Rings’in yeni macerası ve dizi halinde ekranlardaki yerini alacak olan yapımdan ilk görüntü servis edildi. Hepsi bu kadar da değil, artık dizinin gösterim tarihini de biliyoruz!

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan ve beyaz perdeye aktarılmasıyla birlikte hayran kitlesi milyonlardan yüz milyonlara ulaşan The Lord of The Rings film serisinin dizisinin çekileceği bilgisi geldiğinden beri, herhalde LOTR hayranları rahat bir uyku uyuyamamışlardır. Ne zaman çıkacak, nasıl olacak, filmdeki başarısını dizide de sürdürebilecek mi gibi çeşitli sorulara muhatap olan yapımdan ilk resmi görüntü dün itibariyle paylaşıldı.

The LOTR dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı

Şu ana kadar yalnızca birinci sezonu için tamı tamına 465 milyon dolar harcama yapılan dizinin bu bütçesiyle ne kadar iddialı olduğu açıkça ortada. Amazon tarafından yapılan açıklamada ise, Lord of The Rings dizisinin 2 Eylül 2022 tarihinde gösterime gireceği duyuruldu.

The LOTR dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte yanıtı - Resim : 1

Bilindiği üzere, ünlü yapımın dizi versiyonunda bu defa ana hikayeden geriye doğru gideceğiz ve Numenor Krallığının nereden nereye geldiğini anlamaya çalışacağız. Dizi zaman olarak Yüzüklerin Efendisi ve The Hobbit serisinden yüzyıllar öncesinde geçecek. Bununla birlikte dizinin hangi topraklarda işleneceği veya tam olarak nasıl bir olay örgüsünün olacağı bilinmiyor.

Dunedain soyunun hikayesinin anlatılacağı dizide Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman gibi isimleri göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.