Sosyal Medya

#12nisan Hashtag'i ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaptı! Paylaşım yapanlar yandı!

Sosyal medyada özellikle de Twitter'da #12nisan Hashtag'i ile ilgili yapılan paylaşımlar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaptı.

#12nisan Hashtag'i ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaptı! Paylaşım yapanlar yandı!

Twitter'da dün gece saatlerinde #12nisan hashtag'i altında çirkin ve kan donduran paylaşımlar yapılmaya başlamıştı. Türk kadınlarını hedef alan bu alçakça harekette, bazı hesaplar kadına şiddeti savunmuş ve kimse gece dışarı çıkmasın sizi öldüreceğiz şeklinde gönderiler paylaşılmıştı.

Kadına şiddetin her geçen gün arttığı Türkiye'de bu tip kan donduran alçakça ve haysiyetsizce yapılan bu paylaşımlar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama da bulundu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü #12nisan Hashtag'ine sessiz kalmadı!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesi üzerinden yapılan paylaşımda; "Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadesine yer verildi.

#12nisan Hashtag'i ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü açıklama yaptı! Paylaşım yapanlar yandı! - Resim : 1

Kadınlara karşı yapılan şiddetin ve tehditin karşılıksız kalmayacağı yüreklere su serpti diyebiliriz. Twitter'ın Türkiye'de temsilci bulundurmasından dolayı, kadınları öldürmeye yönelik paylaşım yapanların IP numaraları en kısa sürede Emniyet Teşkilatı'na verilecektir.

Şanlı polisimiz bu IP'ler doğrultusunda Twitter'da kadınları öldürmeye yönelik paylaşım yapanlar hakkında en kısa sürede gerekli işlemleri yapacaktır. Peki, siz bu çirkin olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tip paylaşım yapanlara ne gibi yaptırımlar ve cezalar uygulanmalı? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Nevin
Kesinlikle çok çirkin paylasimlar bu tür setleri paylaşmakta insanın içinde bunların var olduğunun kanıtı olduğunu düşünüyorum tedbirlerin alınıp ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum
Cevapla
Hkn
Beter olsunlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.