Sosyal Medya

Twitter da yola geldi: Türkiye'ye temsilci atadı

Twitter da yeni sosyal medya yasası çerçevesinde Türkiye'ye temsilci atamaya karar verdi.

Twitter da yola geldi: Türkiye'ye temsilci atadı

Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren yeni sosyal medya yasası ile beraber günlük erişimi 1 milyonu geçen sosyal ağlara Türkiye'de temsilci atama zorunluluğu getirilmişti. Bu zorunluluğa uymayan platformlara ise kademeli cezalar verilecekti. Bu cezaların bir kısmı uygulamaya geçerken aralarında Facebook, Instagram, Google, TikTok ve YouTube gibi sosyal medya platformları Türkiye'ye özel temsilci atadıklarını duyurmuştu.

Ancak Twitter bu alanda adım atma konusunda sessiz kalmış ve son ceza olan trafik kısıtlamasına gelen kadar adım atmamakta direnmişti. Sonunda beklenen oldu ve yola gelen Twitter Türkiye'ye özel bir temsilci atamaya karar verdi.

Artık Twitter da Türkiye'de temsilci bulunduracak!


Konuyla ilgili gelişme Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Fatih Sayan'ın Twitter paylaşımı ile duyuruldu.

Eğer Twitter temsilci atamama ısrarında devam etseydi platformun bant genişliği önce yüzde 50 ardından yüzde 90 oranında azaltılacaktı. Ocak ayından bu yana Twitter'da reklam yasağı uygulaması devam ediyordu. Buna rağmen bazı firmaların hala Twitter'a reklam verdiği de görülmüştü. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.