Trendyol tepki çeken ürünle ilgili açıklama yaptı!

Trendyol, platform üzerinde satılan ve sosyal medyada büyük tepki çeken İzmir depremi ile ilgili ürünle ilgili açıklama yaptı.

Trendyol tepki çeken ürünle ilgili açıklama yaptı!

İzmir depremi sonrasında Trendyol'da Hediyehanem isimli bir mağaza tarafından satılan kupa sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Zira kupada kullanılan simge İzmir depreminde enkaz altından çıkarılan Elif Perinçek'in elini tutan itfaiye erini ifade ediyordu. Kupanın üzerinde Umudunu Asla Kaybetme ifadesi de yer alıyordu.

Trendyol tepki çeken ürünle ilgili açıklama yaptı!

Duygu sömürüsü ile suçlanan satıcı sosyal medyada çok fazla tepki alınca Trendyol cephesinden açıklama geldi. Sosyal medyada birçok kullanıcı bu ürünle ilgili negatif yorumlar paylaştığı için Trendyol bu ürünün satıştan kaldırıldığını açıkladı. 

Trendyol tepki çeken ürünle ilgili açıklama yaptı! - Resim : 1

Trendyol tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunda hassasiyet yaratan bir ürünün platformumuzda yer alması bizim için kabul edilemez. Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu. Aynı hassasiyeti paylaştığımız tüm müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”