Apple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Başka bir yüksek profilli Apple Watch uygulamasına daha elveda deyin. MacRumors'un haberine göre Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına Apple Watch sürümünün 31 Mayıs'tan sonra kullanılamayacağını söylüyor.

Apple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Bu noktada saatten mesaj bildirimleri almaya devam edecek olsanız da yanıt verme seçeneğiniz olmayacak. Kullanıcılar"iPhone, masaüstü ve web" üzerindeki Messenger'a yönlendirilecek.

Meta, Apple Watch için Messenger'ı ilk olarak 2015 yılında tanıtmıştı. O zaman da uygulama metin yanıtları sunamıyordu ancak bileğinizden ses klipleri, çıkartmalar ve benzeri akıllı saat dostu yanıtlar gönderebiliyordunuz. Bu, iPhone'unuza dokunmadan bir mesajı hızlı bir şekilde onaylamak için pratik bir yoldu.

Uygulamanın kaldırılmasında rol oynamış olabilecek birkaç faktör var. İlk olarak sınırlı etkileşimin uygulamanın çekiciliğine zarar verdiği düşünülebilir.

Apple Facebook Messenger uygulamasına veda ediyor

Bu durum potansiyel kullanıcıları da etkilemiş olabilir. Meta ayrıca yaklaşık 10.000 çalışanı işten çıkardı ve maliyetleri düşürmek için önceliklerini yeniden gözden geçirdiği bir dönem içinde bulunuyor. Bu, daha az önemli projeleri kapatmak anlamına geliyor ve Apple Watch için Messenger'ın birinci öncelik olmadığını varsayabiliriz.

Çok sayıda tanınmış şirket, yıllar içinde Apple Watch uygulamalarını bıraktı. Meta, bileğe takılan Instagram uygulamasını 2018'de rafa kaldırdı. Slack, Twitter, Uber ve diğerleri de giyilebilir müşterilerinden vazgeçti. Çoğu durumda, geliştiriciler ya talep eksikliği ya da gereklilik eksikliği nedeniyle ayrıldı.