Sosyal Medya

Artık Instagram kullanamayacaksınız! Tek bir yol var!

Popüler paylaşım sitesi Instagram, bu sosyal ağı kullanan birçok kişi için yeni bir güvenlik kuralı belirledi. İşte olmazsa olmaz o kural!

Artık Instagram kullanamayacaksınız! Tek bir yol var!

Instagram, gelecek birkaç hafta içerisinde daha önce doğum tarihini platforma girmemiş kullanıcılardan doğum tarihlerini paylaşmalarını istemeye başlayacak. Kullanıcılar, başlangıçta bu talebi reddedebilecek. Fakat uygulama, bir süre sonra doğum tarihi girmeyi platformu kullanabilmek için zorunlu tutacak.

Bununla birlikte, on altı yaş altı ve ötesindekiler için yeni kurallar belirlendi. Instagram artık insanlardan doğum tarihi bilgilerini isteyecek. Bu, bu bilgileri henüz Facebook ile paylaşmamış olanlar için geçerli olacak. Instagram'ı kullanan herkes dikkatli olsun.

Instagram doğum tarihi girme zorunluluğu getiriyor!

Başlangıçta, sosyal medya platformu topluluğunun istekli iş birliği üzerinden gidecek. Hesap ayarlarına doğum tarihini giren herkes platformu kullanmaya devam edecek. Instagram, bir hesap oluşturduğunuz 2019'dan bu yana doğum tarihinizi soruyor. Henüz bu bilgiyi girmemişseniz, yakında bunu çözmenizi gerektiren birçok bildirim alacaksınız.

Artık Instagram kullanamayacaksınız! Tek bir yol var! - Resim : 1

Bu bilgiyi vermezseniz, ne olur?

Bunu hala yapmazsanız, artık belirli içeriği açamazsınız ve belirli bir noktadan önce yaşınızı girmeden Instagram'ı bile kullanamazsınız.

Instagram yaptığı açıklama şöyle; şimdi doğum tarihlerini sorarak sadece tüm kuralları daha kolay belirlemekle kalmayacağız, aynı zamanda reşit olmayanlar için daha fazla uygunsuz reklamın görünmemesini de sağlayabileceğiz.

Bir açıklamada Instagram zaten bunun isteğe bağlı olmadığını ortaya koyuyor. Yani bu bilgiyi vermeyen herkes hesapsız kalacak.

Peki sahte bir doğum tarihi verilirse?

Bu kötü bir fikir olabilir. Instagram, gönderilerine göre her kullanıcının yaşını belirlemek için yapay zekâ sistemlerini kullanacağını ortaya koydu. Instagram, çevrimiçi dünyadaki gençlerin bazen gerçekte olduklarından daha yaşlıymış gibi davranmaya cesaret ettiklerinin farkında olduğunu özellikle bildiriyor. Ne yazık ki bu işe yaramayacak.

Instagram, davranışlarınıza göre yaşınızı tahmin etmek için algoritmalar kullanacak. Şüpheli vakalar bulunursa hesap sonlandırılabilecek bu da özellikle bir sürü takipçiniz varsa kimsenin istemediği bir durum olacaktır.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Facebook, instagram ve messenger hepsinin hesaplarımı kapattım sildim. Kururun yanında yaş da yanar ya engel olmak için hepsini kapattım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.