Sosyal Medya

TikTok ölümcül meydan okumaya dur dedi

TikTok’ta popüler olan Milk Crate Challeng akımı ile insanlar süt kasası yığınlarına tırmanıyor ve videolar çekip TikTok’a yüklüyordu.

TikTok ölümcül meydan okumaya dur dedi

TikTok’ta popüler olan Milk Crate Challenge akımı ile insanlar süt kasası yığınlarına tırmanıyor ve videolar çekip TikTok’a yüklüyordu. Bu garip yeni trend insanların video çekimi sırasında üst üste dizdikleri yüksek süt kasalarının üzerinden düşmelerine ve yaralanmalarına sebep oluyordu.

Süt sandığı mücadelesi olan Türkçe ’ye çevirebileceğimiz internet akımı ile ilgili TikTok’a çok fazla video eklendi ve bu videoların izlenme sayısı on milyonu aştı.

Süt sandığı mücadelesi nedir?

Süt Sandığı Mücadelesi, süt kasalarını basamaklar oluşturacak şekilde bir piramit şeklinde istiflemeyi içeriyor. Yığınlar giderek daha tehlikeli hale geldikçe, insanlar bir taraftan yukarı diğer taraftan aşağı inmeye çalışıyorlar.  Yanlış bir adım attıklarında veya dengelerini kaybettiklerinde kasalarla birlikte yere yuvarlanıyorlar. Bu yuvarlanmaların sonucu sıklıkla hastanede bitiyor.

TikTok süt sandığı mücadelesi akımına ait videoları sildi

TikTok’da viral olan süt sandığı mücadelesi videoları ile ilgili meydana gelebilecek yaralanmalar ile ilgili bazı ABD’li doktorlar uyarıda bulundu ve hastanelerin korona virüs salgını sebebiyle zaten dolu durumda olduğunu ve bu tür hareketlerle hastaneye düşenlerin kendilerine uygun yatak bulamayabileceklerini ifade etti.

TikTok yönetimi tehlikeli meydan okuma akımına ait videoları kaldırdı. TikTok aramasında süt mücadelesi akımına ait videoların sonuç vermediği görülüyor. Tehlikeli eylemlere her zaman karşı olduklarını ifade eden TikTok yönetimi insanları dikkatli olmaya davet etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.