Artık Twitter mavi tikini paranızla satın alabilirsiniz! Hadi sizin de mavi tikiniz olsun!

Elon Musk'ın aylık 8 ABD doları tutarındaki Twitter Blue aboneliği artık resmi olarak geri döndü ve hizmete kaydolmak için yalnızca doğrulanmış bir telefon numarasına ihtiyacınız var.

Artık Twitter mavi tikini paranızla satın alabilirsiniz! Hadi sizin de mavi tikiniz olsun!

Twitter'daki bir başlıkta hizmete iOS’ta kaydolursanız Blue'nun aylık 11 ABD dolarına mal olacağı ve size tweet'leri düzenleme, 1080p videolar yükleme, okuyucu modu ve tabii ki gıpta ile bakılan mavi onay işaretine erişme olanağı sağlayacağı belirtiliyor.

Daha önce, eski 4,99 ABD Doları / 2,99 ABD Doları tutarındaki Blue paketi için ödeme yaptıysanız, avantajlardan yararlanmaya devam etmek için yeniden abone olmanız gerekiyor. Apple'a eski 7,99 ABD Doları fiyatıyla kaydolan herkes, hizmeti iptal etmedikleri sürece otomatik olarak aylık 11 ABD Doları üzerinden ücretlendirilecek.

Yenilenen Blue ilk olarak 9 Kasım'da piyasaya sürüldü, ancak yaklaşık bir gün sonra, platformun buna karşı olan kurallarına rağmen, bir grup hesabın hizmeti yüksek profilli markaları ve ünlü hesapları taklit etmek için kullanmasından sonra askıya alınmıştı.

Bu sefer Twitter, herhangi bir "doğrulanmış" aldatmacayı önleyebilmek için, bir inceleme sürecinin yanı sıra telefon numarası doğrulama gereksinimine güveniyor:

“Twitter'da hesapların güvenliğini korumaya ve platformu insanların güvenli bir şekilde katılabileceği ve etkileşime geçebileceği bir yer haline getirmeye kararlıyız. Yalnızca 90 günden eski Twitter hesapları Twitter Blue'ya kaydolabilir.

Tüm Twitter Blue abonelerinin, kaydolma işleminin bir parçası olarak telefon numaralarını doğrulamaları gerekir.

Artık Twitter mavi tikini paranızla satın alabilirsiniz! Hadi sizin de mavi tikiniz olsun!

Twitter Blue'ya abone olduktan sonra, profil fotoğrafınız, adınız veya kullanıcı adınızda yapılan değişiklikler, hesabın koşullarımızı karşılamaya devam ettiği doğrulanana kadar mavi onay işaretinin kaybolmasına neden olur ve bu gözden geçirme dönemi boyunca başka hiçbir değişikliğe izin verilmez.”

Şirket, kayıt sayfasında mevcut fiyatların "sınırlı bir süre için" olduğunu söylüyor ve yakında sunulacak birkaç özelliği listeliyor. Bunlar, "yanıtların en üstte gösterilmesi" ve "daha uzun videolar yayınlama” gibi ekstra özellikleri içeriyor.

Twitter, mevcut bir mavi onay işaretine sahip kimsenin bunu "şu anda" kaybetmeyeceğini söylüyor, ancak Musk’a göre  bu "birkaç ay içinde" olacak. Bununla birlikte, görünen adlarını veya profil fotoğraflarını değiştiren kullanıcıların, hesapları incelenene kadar onay işaretleri kaldırılacak.