Sosyal Medya

Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yaşanan özellik kopyalama yarışına şimdi de TikTok katıldı.

Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

TikTok için sosyal medya dünyasına katılan en son ünlü platform diyebiliriz. Rakiplerine oranla bir hayli yeni sayılan ancak kullanıcı sayısı şimdiden psikolojik baraj kabul edilen 1 milyar kişiyi geçen TikTok, genelde rakiplerini etkileyen taraf olarak dikkat çekiyor. Bugüne kadar başta Instagram olmak üzere pek çok sosyal medya devi tarafından özellikleri kopyalanan TikTok, bu defa özellik kopyalayan taraf oldu.

Bizzat TikTok tarafından kullanıcılarına atılan mesajla bildirine yeni özellik, Instagram’ın yıllardır kullandığı mesajlaşma kurallarının aynısı. Bilindiği üzere bu zamana kadar yalnızca Arkadaş olarak tanımlanan kişilerle mesajlaşmanın mümkün olduğu platformda, artık dört farklı kategori arasında tercih yapılabilecek. Buna göre yeni mesajlaşma kuralları aşağıdaki şekilde olacak:

Bu sefer TikTok Instagram’ı kopyaladı

Herkes: Herkes size doğrudan mesaj gönderebilir. Ortak arkadaşlarınızdan ve takip ettiğiniz kişilerden gelen mesajlar Gelen Kutunuzda görünür. Takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar, Mesaj isteklerinde görünür. Bu mesajları kabul etmeyi, silmeyi veya bildirmeyi seçebilirsiniz.

Önerilen arkadaşlar: Senkronize edilmiş Facebook arkadaşları ve telefon kişileri de dahil olmak üzere önerilen arkadaşlar size doğrudan mesaj gönderebilir.

Ortak arkadaşlar: Sizi takip eden ve sizin de takip ettiğiniz herkes size doğrudan mesaj gönderebilir.

Hiç kimse: Hiç kimseden doğrudan mesaj alamazsınız. Doğrudan mesaj ayarınızı Hiç kimse olarak güncellerseniz doğrudan mesaj alamayacağınızı unutmayın. Mesaj geçmişinize Gelen Kutunuzdan erişmeye devam edebilirsiniz, ancak bu sohbetlerde yeni doğrudan mesajlar alamazsınız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.