Sosyal Medya

Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

Ünlü iş insanı Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu Twitter’a isyan etti. İşte detaylar!

Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

Tesla ve SpaceX gibi dünyanın en ilgi çeken şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk, son olarak Twitter’ı da satın almıştı. Böylece sosyal medya işine de el atan Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra yapmış olduğu değişiklikler ciddi şekilde eleştiri aldı. Şirketi satın aldıktan çok kısa bir süre sonra büyük bir işten çıkarma operasyonu başlatan ünlü iş insanı, Twitter’ın bazı eşyalarını da satışa çıkarmıştı.

Elon Musk Twitter’dan şikayetçi oldu!

Son olarak mavi tik simgesini de paralı hale getiren Elon Musk, bunu sadece Twitter Blue abonelerine özel sunuyor. Twitter Blue abonesi olmanın bedelini aylık 8 dolar olarak belirleyen ünlü ismin sıradaki hedefi ise reklamları engelleyen başka bir abonelik sistemini hayata geçirmek. Tüm bunlar bir yana zaman zaman atmış olduğu tweetler ile de adından söz ettiren Elon Musk, şimdi ise söz konusu platformdaki ismini değiştirdi ve adını Mr. Tweet yaptı.

Ancak görünüşe göre Elon Musk eski ismine bir türlü geri dönemiyor. Bununla alakalı bir paylaşım yapan Musk, gülen surat emojisiyle birlikte "Adımı Mr. Tweet olarak değiştirdim, şimdi Twitter onu eski haline getirmeme izin vermiyor." diye bir tweet attı. Eski adına geçememekten şikayetçi olan Twitter’ın yeni patronu, böylece kendisini dalgaya almaktan da geri durmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.