Sosyal Medya

Clubhouse yasaklandı! Peki, neden?

Son günlerde yıldızı parlayan Clubhouse uygulaması katı kuralları ile bilinen Çin'de yasaklandı. Peki, Çin hükümeti Clubhouse'u neden engelledi?

Clubhouse yasaklandı! Peki, neden?

Yıldızı parlayan Clubhouse uygulamasının ismini son günlerde sık sık duyduğunuzu biliyoruz. Davetiye sistemi ile çalışan ses temelli sosyal medya platformu, rakipleri arasında sunduğu farklı deneyim ile sıyrılmaya çalışıyordu. Bugün ise Clubhouse erişim engeli kararı ile gündeme geldi.

Dünyadaki en katı ve saçma kurallara sahip olan Çin, bugün Clubhouse'u resmi olarak engelledi. Çin hükümeti bildiğiniz gibi vatandaşlarını anbean izlemeyi ve fişlemeyi kendine motto edinmiş durumda. Çin'de bu yüzden Facebook ve Twitter gibi platformlar da engelli.

Yani anlayacağınız Çin'de hükümetin izleyip takip edemediği tüm uygulamalar engelleniyor. Bundan Clubhouse da nasibini aldı. Ses kayıtlarının takibi olmadığı için Çin hükümeti uygulamayı engelledi. Bu engel muhtemelen kalıcı olacak ve Çin'de artık uygulamayı kullanmak mümkün olmayacak.

Clubhouse

Çin hükümetinin bu katı kuralları yüzünden Çin'de yaşayanlar teknolojinin nimetlerini sadece koklayabiliyor. Üretimin tavan olduğu ve dünya çapında ses getiren markaların çıktığı Çin'de bu katı kuralların yüzyıllarca devam edeceği ortada.

Clubhouse'a dönecek olursak, platform bir anda ilginç bir şekilde ünlü isimler sayesinde sükse oldu. Ancak bu yükselişin bir de düşüşü olacak. Tahminlerime göre 6-7 ay sonra Clubhouse'un adını bile duymayacağız. Yazı, fotoğraf ve video paylaşılmayan bir sosyal medya platformunun ömrü muhtemelen kısa olacak.

Yorumlar
💎G@kko💎
Abem İphone candır taklitlerimden sakının
Cevapla
💎G@kko💎
Abem yorum bahan ait del
Dik dur eğilme bu millet seninle
Gakko sen çok değiştin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.