Sosyal Medya

Elon Musk başımıza ne işler açtın! Instagram da ücretli mavi tik sistemine geçiyor

Twitter’ı satın aldıktan sonra çeşitli hamleler yapan Elon Musk, mavi tik özelliğini ücretlendirmişti. Şimdi gelen haberlere göre aynı sistem Instagram’a da gelebilir!

Elon Musk başımıza ne işler açtın! Instagram da ücretli mavi tik sistemine geçiyor

Bir süre önce popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter’ı satın alan Elon Musk, ilk iş olarak büyük bir işten çıkarma operasyonu başlatmıştı. Gelen tepkileri çok umursamayan Twitter CEO’su, şirketin fazla eşyalarını satışa çıkarmaktan da geri durmadı. Uygulamanın genel dinamikleriyle de oynayan Elon Musk, mavi tik rozetini ise ücretli abonelik sistemi haline getirdi.

Elon Musk başımıza ne işler açtın! Instagram da ücretli mavi tik sistemine geçiyor

Twitter’da yer alan reklamlardan şikayetçi olanlar için başka bir ücretli abonelik sistemi üzerinde daha çalışan Musk, öyle görünüyor ki Facebook ve Instagram’a ilham kaynağı oldu. Öyle ki gelen haberler, Instagram ve Facebook’un da mavi tik için ücretli abonelik sistemine geçeceğini bizlere söylüyor.

Söz konusu uygulamaların konuyla alakalı ne zaman güncelleme alacağı konusunda ise henüz herhangi bir detay yok. Ancak çalışmaların başladığı ve çok geçmeden noktalanacağı ifade edilenler arasında yer alıyor.

Peki ama Instagram ve Facebook’ta mavi tik rozetine sahip olmak için ne kadar ödemeniz gerekecek? Dediğimiz gibi, bu henüz taze bir haber ve detaylara hakim değiliz. Dolayısıyla fiyat noktasında da hala net bir bilgi elimizde yok. Peki siz Instagram mavi tik rozetine sahip olmak ister misiniz? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.