Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti!

Dünyanın en zenginleri listesinde daima ilk üçte yer alan Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti. İşte konunun detayları

Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti!

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni etkinliği gerçekleşmişti. Gerçekleşen bu etkinlik sonrasında Apple Store güncellendi ve bazı yeni ekipmanlar satışa sunuldu. Satışa sunulan yeni aksesuarlar arasında Apple'ın temizleme bezi de bulunuyordu. 

Bu basit bezin hem Avrupa, hem Amerika, hem de Türkiye fiyatı kullanıcıları şaşkına uğrattı. Pek çok üreticinin ücretsiz olarak sunduğu bu temizleme bezi için Apple absürt bir fiyat etiketi koymuştu. Dolayısıyla bu durum sosyal medyada dalga konusu oldu.

Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti!

Öyle ki Elon Musk bil bu olay ile dalga geçti. Musk, Tim Cook'un Avrupa'daki en büyük Apple mağazasının Türkiye'de açılmasına ilişkin attığı tweet'e cevap olarak "Come see the Apple Cloth" ifadelerini kullandı. Yani gelin ve Apple'ın temizleme bezini görün. 

Şu anda Tim Cook cephesinden bu tweete bir yanıt gelmiş değil. Fakat şunu da görmezden gelemeyiz. Basit bir bez parçası için 200 TL'lik fiyat belirlemek çok da akla mantığa uygun bir davranış değil.

Gerçi Apple yine ne yapsak satılır kafasıyla bir etiket belirlemiş. Orası tamamen ayrı bir konu. Bakalım bu bez gerçekten de ilgi görebilecek mi? Bunu yakında göreceğiz.