Sosyal Medya

Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

21 Kasım'da Elon Musk, Twitter'ın geriye kalan çalışanlarını San Francisco genel merkezinde bir araya getirerek işgücünün kabaca üçte ikisini birkaç hafta içinde işten çıkardıktan sonra işten çıkarmaların sona erdiğini söylemişti. Ancak gerçek pek de öyle görünmüyor.

Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

Şirket kaynaklarına ve işten çıkarmalardan etkilenen çalışanların sosyal medya gönderilerine göre, satış ve mühendislik departmanlarındaki düzinelerce Twitter çalışanı geçen hafta işten çıkarıldı. Bu, Musk'ın kasım ayında işten çıkarmaların bittiği sözü vermesinden bu yana en az üç tur daha işten çıkarma yaptığı anlamına geliyor. Bu arada Musk, Twitter'ın ana akışında reklamların nasıl hedeflendiğini bir hafta içinde yenilemek için dahili bir yönerge verdi ve bu Musk’ın "Dünyadaki en kötü reklam alaka düzeyi" olarak adlandırdığı şeyi düzeltme planının bir parçası.

Musk'ın planı, Twitter'ın reklam hedeflemesini, bir kullanıcının etkinliği ve profil verileri yerine öncelikle aranan anahtar kelimelere göre hedefleyen Google'ın arama ağı reklamları gibi çalışacak şekilde değiştirmek.

Elon Musk Twitter çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor

Bu, insanların bir şey bulmaya yönelik belirli niyetlerini ifade ettikleri bir arama motoru için iyi çalışan ve Google'ın tüm zamanların en karlı işlerinden birini oluşturmasına yardımcı olmuş bir yaklaşım. Ancak bu yöntem bugüne kadar hiçbir sosyal medya işletmesi için işe yaramadı.

Twitter'ın reklamlarını iyileştirmek, şirketi satın aldığından beri Musk'ın ana odak noktası olmaya devam ediyor. Musk Twitter reklamlarının rakiplerine göre daha az kişiselleştirilmiş ve etkili olduğuna doğru bir şekilde dikkat çekti. Ancak, hedeflemeyi Google reklamları gibi anahtar kelimeye dayalı olacak şekilde değiştirmenin gerçekten Twitter'ın reklam kalitesini iyileştirip iyileştirmeyeceği henüz belli değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.