Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter’a karşı platformun kurucusundan yardım talep etti

Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginliğin boyutu her geçen gün artarken, ünlü milyarderin son hamlesi herkesi şaşırttı.

Elon Musk, Twitter’a karşı platformun kurucusundan yardım talep etti

Elon Musk ile Twitter arasındaki satın alım süreci, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, ilk olarak Twitter’ın %9,2’lik hissesini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın almış, henüz sosyal medya dünyası bu ilk şoku üzerinden atamadan ünlü milyarder bu defa Twitter’ın tamamı için yaklaşık 45 milyar dolarlık teklifte bulunduğunu açıklamıştı.

Her şey çok hızlı bir şekilde gelişince, herkes bir anda Elon Musk’ı Twitter’ın yeni patronu olarak görmeye başlasa da, ünlü milyarder ilerleyen süreçte kendisine yeterli verilerin sağlanmadığı ve bot hesapların söylenenin çok üzerinde olduğu sebebiyle anlaşmayı terk etmişti. Musk’ın bu hamlesine karşı dava açan Twitter, Elon Musk’ın yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olduğunu söylerken, Elon Musk’da Twitter’ı dava ederek kendisini dolandırmak istediklerini öne sürdü.

Elon Musk, Twitter’a karşı platformun kurucusundan yardım talep etti

İşte görüldüğü üzere işler iyice karmaşıklaşırken, Elon Musk’ın avukatlarından bugün hiç beklenilmeyen bir hamle geldi. Musk’ın avukatları, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’i Elon Musk’ın tarafında olmak kaydıyla davaya katılmaya çağırdı. Musk’ın avukatlarına göre Dorsey her şeyi biliyor ve elindeki belgeleri mahkemeye sunarsa Elon Musk’ın haklılığı ispatlanacak. Tabi şu an için Jack Dorsey tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Ancak Elon Musk, davalık olduğu şirketin hem kurucusu hem de eski CEO’su olan Hack Dorsey’i kendi tarafında ifade vermeye çağırdığına göre, bir şeylere güveniyor olsa gerek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.