Sosyal Medya

Merakla beklenen WhatsApp Topluluklar özelliği sonunda beta aşamasına geçti

WhatsApp tarafından bir süre önce duyurulan Topluluklar özelliği nihayet son test aşamalarına geçti. Bundan sonraki adımsa, özelliğin tüm kullanıcıların beğenisine sunulması olacak.

Merakla beklenen WhatsApp Topluluklar özelliği sonunda beta aşamasına geçti

Dünyanın en büyük internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, bu konumunu koruyabilmek için oldukça sıkı çalışıyor. Özellikle 2022 yılının başından itibaren kullanıcılarını güncelleme ve yeni özellik bombardımanına tutan Amerikalı teknoloji devi, bir süre önce Topluluklar özelliğini duyurarak takipçilerini bir hayli heyecanlandırmıştı.

Bununla birlikte aradan geçen bunca süreye rağmen WhatsApp’ın bu özelliğe ilişkin herhangi bir açıklama yapmaması kafalardan soru işaretlerinin oluşmaya başlamasına neden olurken, beklenen açıklama bugün geldi. WhatsApp tarafından yapılan bir paylaşımla, özelliğin beta aşamasına geçtiğinin duyurulması kullanıcıların büyün beğenisini kazanırken, Topluluk özelliğinin hala tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Merakla beklenen WhatsApp Topluluklar özelliği sonunda beta aşamasına geçti

Peki Topluluk özelliği neydi? Bilindiği üzere WhatsApp’a getirilen eleştirilerin en başında, gruplardaki kullanıcı sayısının 512 kişi ile sınırlı olması geliyor. Üstelik kullanıcılar bu sayıya da yakın bir zamanda kavuştu ki önceki sınır 256 kişiydi. İşte Amerikalı teknoloji devi Topluluk özelliği sayesinde bu eleştirilere farklı bir yönden yanıt vermek niyetinde. Öyle ki özelliğin servis edilmesinden sonra kullanıcılar 10 farklı grubu tek bir Topluluk altında toplayabilecekler.

Basit bir örnek vermek gerekirse, örneğin bir öğretmen derslerine girdiği 10 farklı sınıfın her birini ayrı ayrı gruplarda topladıktan sonra, bu 10 grubu da “Öğrenciler” isimli farklı bir Topluluk altında birleştirebilecek. Bu sayede toplam 5.120 kişiye aynı anda mesaj atabilme yeteneğine kavuşacak olan Topluluk yöneticilerinin işleri de bir hayli kolaylaşmış olacak.

Yorumlar
MK Ultra: BOH
Artık WhatsApp i kullanmıyorum cepten kaldırdım iki ay dir WhatsApp sızım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.