Sosyal Medya

Elon Musk yan çizmeye başladı: İşte ünlü milyarderin son açıklaması

Twitter’ı satın aldıktan sonra bir gün bile gündemden düşmeyen Elon Musk, bu kez de Twitter’ın git gide ücretli bir sosyal medya uygulaması haline gelmesini sağlayacak yeni fikrini paylaştı.

Elon Musk yan çizmeye başladı: İşte ünlü milyarderin son açıklaması

Uzunca bir süre dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan ancak şu sıralar şirketlerinin borsa değerlerinde yaşanan muazzam kayıplar nedeniyle ikinci sıraya gerileyen Elon Musk, Twitter’a olan ilgisini bir türlü kaybetmiyor. Neredeyse her gün kendi platformu üzerinden yeni bir açıklama yapan Elon Musk’ın son dahiyane fikri ise Twitter Blue abonelerini ilgilendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir ankete: “Bence bu tip siyasi anketlere herkes değil, sadece Twitter Blue aboneleri oy kullanabilmeli” şeklinde yorum yapan bir fenomenin bu fikrini fazlasıyla ciddiye alan Elon Musk, tıpkı o tweete verdiği, “Evet güzel fikir bunu yapmalıyız.” cevabında olduğu gibi, bu fikri gerçeğe döndürmeye karar verdi.

Elon Musk yan çizmeye başladı: İşte ünlü milyarderin son açıklaması

Elon Musk tarafından yapılan son açıklamada, bundan sonra önemli olarak görülen anketlere yalnızca Twitter Blue abonelerinin oy verebileceğini duyuran Elon Musk, bu sayede geçtiğimiz günlerde yaptığı anketi de geçersiz sayma imkanına kavuşmuş oldu.

Hatırlayacağınız üzere Twitter CEO’su, birkaç önce paylaştığı bir ankette takipçilerine Twitter’ın idaresini bırakmalı mıyım, bırakmamalı mıyım diye sormuş, takipçilerinin %60’a yakını ise evet bırakmalısın yanıtını vermişti. İşte önemli anketlere yalnızca Twitter Blue abonelerinin oy verebilmesi fikri, bu anketin de ileride tekrardan yapılacağı iddiasını güçlendiriyor olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.