Sosyal Medya

Enes Batur için kötü haber geldi!

YouTube, ünlü YouTuber Enes Batur hakkında ilginç bir karar aldığını açıkladı. Enes Batur eski bir videosundan dolayı artık video yükleyemeyecek.


Türkiye'nin en çok aboneye sahip olan YouTuber'ı Enes Batur, 15 milyon aboneye özel video yüklemeye çalıştığı sırada ilginç bir uyarı ile karşılaştı. Ünlü YouTuber'ın bundan tam 5 yıl önce YouTube'a yüklediği videodan dolayı bir süre platforma video yükleyemeceği ortaya çıktı.

Bu sorunu Instagram hesabından belirten Enes Batur, haklı olarak biraz isyan etti. Instagram hikayesinde; "offff siniri krizi geçiricem gerçekten... 5 Yıl Önce yayınladığım bir video yüzünden İhtar aldım, YouTube'a video yüklemem yasaklandı." ifadesinde bulundu.

YouTube'un topluluk kurallarını ihlal eden o videonun şimdilik hangi video olduğu açıklanmadı. Ancak 15 milyon gibi oldukça fazla bir aboneye sahip olan bir YouTuber'ın 5 yıl önceki videosundan dolayı video yükleyememesi oldukça üzücü. Enes'in YouTube ile iletişime geçip geçmediği henüz bilinmiyor.

Enes Batur'un aslında bu ilk olayı değil. Daha önce de bazı videolardan dolayı ihtar alan YouTuber, kanalının kapanması ile karşı karşıya kalmıştı. Bazı videolarının çalıntı çıkması ile suçlanan ünlü YouTuber, bu olay sonrası aklanmayı başarmıştı.

15 Milyon takipçisi ile rekora koşan ve sinema sektörüne de el atan Enes Batur'un bu sorunu da çözeceğini düşünüyoruz. Peki, siz Türkiye'nin en büyük kanalı hakkında ne düşünüyorsunuz? YouTube'un bu uygulaması doğru mu? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Ll
İnşallah kanalı kapanır. Adamın resmen bütün videoları çalıntı tek özgün içerik yok (eski videoları bilemem) o kadar içerik çaldıktan sonra kazandığı para helal olmuyordur herhalde.
Cevapla
Mehmet Barıldar
İyi olmuş
Cevapla
yefoey
iyi oldu boktan kitlesi rezalet sapsalak adamdı ikide bir mrbeast ve pewdiepie'ın içeriklerini çalıyordu içerikleri ctrl+c ctrl+v idi ve ülkemizi temsil etmekten çok rezil ediyodu içerik çalarak
Cevapla
Ramazan Büyükkaçar
İnşalah Kanalıda Kapanır Diğer YouTuberlrin önünü Kapatıyor
Cevapla
Zeki
Zaten videoları hep küfürlü engellendiği iyi oldu keşke bu tür vidoların hepsini kapatsalar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.