Sosyal Medya

Facebook Analytics uygulaması yayınlandı

Sosyal ağ, işletmelerin mobil cihazlardan da sayfaları ile ilgili bilgileri görmelerini sağlayan Facebook Analytics uygulamasını kullanıma sundu.

Facebook Analytics uygulaması yayınlandı

Facebook'un yıllık gelişmeleri paylaştığı F8 konferansı öncesinde yaptığı duyuruların ardı arkası kesilmiyor. Cambridge Analytica skandalı sonrasında zor günler geçiren ve kullanıcılarına bunu telafi edeceğine dair sözler veren sosyal ağ, işletmelerin kullanımı için yeni bir aracı duyurdu.

Facebook Analytics adı verilen uygulama  ile normalde tarayıcı üzerinden takip edilebilen etkinlik, bot takibi ve benzeri detaylar cep telefonundan da görüntülenebilecek. Yani işletmelerin zaten tarayıcı üzerinden yaptığı birçok işlem artık mobil cihazlardan da yapılabilecek.

Hem iOS hem Android platformları için kullanıma sunulan ve ücretsiz olan Facebook Analytics uygulaması, markaların müşterileri ile olan ilişkilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Haliyle bu gelişimden kendisi de gelirlerini artırarak pay almayı hedefliyor.

 Android için Facebook Analytics uygulamasına buradan, iOS için Facebook Analytics uygulamasına da buradan indirip kullanabilirsiniz.

      

      

      

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.