Sosyal Medya

Facebook Hikayeler için etkinlik özelliğini duyurdu

Son aylarda büyük kan kaybeden ancak Türkiye gibi ülkelerde halen kullanılan Facebook, Hikayeler için etkinlik özelliğini resmi olarak kullanıma sundu

Facebook Hikayeler için etkinlik özelliğini duyurdu

Facebook, yaptığı açıklama ile insanların henüz gerçekleşmemiş bir etkinlikle ilgili duydukları heyecanı arkadaşlarıyla Hikayeler üzerinden paylaşmalarını sağlayan bir dizi yeni özellik duyurdu. İnsanların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda kendileri için önemli olan etkinlikler etrafında bir araya gelmek ve bağlantı kurmak istediğini dile getiren Facebook, sunduğu bu yeni özellikle kullanıcılara etkinlikleri Hikayeler üzerinden paylaşarak arkadaşlarıyla plan yapabilme olanağı sunuyor.

Facebook Hikayeler için etkinlik özelliğini duyurdu

Facebook’un dünya genelinde yayınladığı yeni özellikler şöyle:

  • “Hikayende Paylaş”: Ziyaret ettiğiniz bir etkinliğin sayfasını hikayenizde paylaşarak o etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

  • Tıklanabilir çıkartmalar: Hikayenize ekleyeceğiniz bu çıkartmalar, etkinliğin detaylarını göstererek arkadaşlarınızın direkt olarak hikayenize İlgileniyorum ya da Gidiyorum şeklinde cevap vermelerine ve çıkartmaya tıklayarak etkinlik sayfasını ziyaret etmelerine olanak tanır.

  • Etkinliğe katılacak arkadaşlar listesi: Etkinliğe katılacağını söyleyen tüm arkadaşlarınızın bir listesine ulaşarak o kişilerle kolaylıkla grup sohbeti başlatabilirsiniz.

  • Hikayeler özelliğini daha da ilgi çekici hale getirmek isteyen Facebook, Dünya Kadınlar Günü için Facebook Kamera özelliğinde kullanılabilecek yeni çıkartmalar ve çerçeveler de sunacak.

Hikayeler'de Etkinlikler özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İlgi duyduğunuz bir etkinliğin sayfasına gidin.
  • Etkinlik günü ve saatinin altındaki “Paylaş” butonuna tıklayın.
  • “Hikayende Paylaş” butonuna tıklayın.
  • Hikayenize bakın. Etkinliğe katılmayı düşünen arkadaşlarınız “İlgileniyorum” seçeneğine tıklayabilirler.
  • Cevaplara bakarak planınızı yapın. Etkinlikle ilgilenen arkadaşlarınızın yanındaki daireye tıklayarak bir grup sohbeti başlatın.

Yorumlar
Tipitip
Facebook ta neyin nesi , ilk kez duyuyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.