Sosyal Medya

Facebook Marketplace Türkiye’de kullanıma sunuldu!

Sosyal medya devi Facebook, beğenilen hizmeti olan Marketplace'ı Türkiye'de kullanıma sunduğunu açıkladı. Peki, Facebook Marketplace nedir ve ne işe yarar?

Türkiye'de Facebook üzerinden ticaret devri başlıyor

Facebook, beğenilen hizmeti olan Marketplace platformunu Türkiye’de kullanıma sunduğunu açıkladı. Toplamda 64 ülkede kullanılabilen Marketplace, Facebook üzerinde yerel ürünleri almayı ve satmayı tek bir çatı altında topluyor.

İnsanların hâlihazırda Facebook’u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için sıkça kullandığının altını çizen Facebook, bu aktivitenin Facebook Grupları ile başladığını ve son birkaç yıl içinde ciddi artış gösterdiğini belirtti. 

Platformu kullanmaya başlamak için Facebook üzerinde Marketplace simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Aranan ürünü kolayca bulabilmek için üst kısımdaki arama sekmesinde arama yapılabiliyor ve sonuçlar yer, kategori ya da fiyata göre filtrelenebiliyor.

Satış yapmak için ise istenilen ürünün fotoğrafını çekip, açıklama ve fiyatını belirledikten sonra paylaşmanız yeterli. Alıcılar ve satıcılar Facebook Messenger’ı kullanarak da kolaylıkla iletişime geçebiliyor.

Facebook Marketplace Türkiye’de kullanıma sunuldu! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.