Sosyal Medya

Instagram yeniden paylaşma özelliğini geliyor

Instagram, yeni test ettiği özellik sayesinde 3. parti uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. İşte Instagram'ın yeni özelliği.

Instagram 3. parti uygulamaların fişini çekecek!

Instagram'da sıkça denk geldiğiniz "Repost" olayı bildiğiniz gibi genellikle 3. parti uygulamalar ile yapılıyor. Bir kişinin gönderisini kendi profilinde paylaşma olarak da isimlendirebileceğimiz Repost özelliği şimdi de Instagram uygulamasına geliyor. Peki, bu özellik nasıl çalışacak?

Instagram'ın yeni özelliği sayesinde; kullanıcılar zaman tünelinde ve hikayelerde gördüğü fotoğraf ve videoyu daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla kendi profillerinde paylaşabilecek. "Paylaşımı Gör" butonu ile gerçekleştirilecek olan bu özellik sayesinde Instagram etkileşimini arttırmayı planlıyor.

Instagram yeniden paylaşma özelliğini geliyor - Resim : 1

Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak olan bu özellik ile App Store ve Play Store'da yer alan 3. parti repost uygulamalarının fişi muhtemelen artık çekilecektir.

Son olarak yeniden paylaşma özelliği ile markaların Instagram reklamları için çapraz promosyon yapabileceğini ve bu hamlenin de Facebook reklam gelirlerini arttıracağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.