Sosyal Medya

Facebook mesaj silme özelliğini herkese getiriyor

Facebook'un yaptığı açıklamaya göre karşı taraftan mesaj silme özelliği önümüzdeki aylarda herkese geliyor.

Facebook mesaj silme özelliği herkese açılıyor!

Cambridge Analytica skandalı yüzünden zor günler geçiren Facebook'un başı beladan kurtulmuyor. 

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Facebook'un üst düzey yöneticileri ve Mark Zuckerberg'ün yolladığı mesajlar, gönderilen kişilerden silinmiş. Bir Facebook kullanıcısı 2010 yılında Facebook'ta Zuckerberg'le mesajlaştığını ama bu mesajların ortadan kaybolduğunu bildirdi. Bu mesajlaşmalar sadece Mark'tan değil, mesaj gönderdiği kişilerden de kayboldu. Facebook yaptığı açıklamada bu olayı doğruladı.  

"Sony Pictures'ın e-postaları 2014'te hacklenince yöneticilerimizin iletişimini korumak adına çeşitli değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Bunlar, Mark'ın mesajlarındaki mesajlaşma süresini sınırlandırmayı da içeriyordu. Mesajları korumak için yasal yükümlülüklerimize tam olarak uyuyoruz." 

Yine de Facebook bu açıklamada kullanıcıların gelen kutularından bu mesajların neden kaybolduğu ya da kullanıcılara bu olayın açıklanmadığını belirtmedi. Bu olay kullanıcıların güvenliğinin ihlal edildiği tartışmalarına yol açtı.

Bu skandal belli ki kullanıcıların yararına olacak çünkü birkaç ay içerisinde, gönderilmiş mesajların iki taraftan da silinme özelliği Facebook'a, daha doğrusu tüm kullanıcıların kullanımına açılacak. Şu an için kesin bir tarih vermeyen Facebook, getireceklerinin sözünü verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.