Sosyal Medya
Twitter güvenlik şefi görevinden ayrıldı!

Facebook'tan sonra Twitter'da kaynıyor!

Twitter güvenlik şefi Michael Coates resmen görevinden ayrıldı. Bu ayrılık, çeşitli soruları beraberinde getirdi.

Son günlerde sosyal ağlarda özellikle güvenlik alanında yaşanan sorunlar beraberinde istifaları da getirdi. Twitter güvenlik şefi Michael Coates, birkaç saat önce yaptığı açıklamada Twitter'daki görevinden ayrıldığını duyurdu.

Coates, ayrılığı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Twitter benim için harika bir yolculuktu ama zamanımın sonunun geldiğini düşünüyorum. Twitter'ı inanılmaz bir güvenlik ekibine emanet ederek bırakıyorum. Gelecekte yine görüşmek dileğiyle"

2015 yılında Twitter'a transfer olan Michael Coates'ın yerine geçici olarak Joseph Camileri getirildi. Twitter yönetiminin yakın zamanda başka güvenlik uzmanları ile temasa geçmesi bekleniyor.

Facebook'tan sonra Twitter'da kaynıyor! - Resim : 1

Michael Coates'in ayrılığının Facebook ve Google'da yaşanan güvenlik sızıntılarının üstüne gerçekleşmesi çeşitli teorileri beraberinde getirdi. Bilindiği üzere Google da ve Facebook'ta da ciddi ayrılıklar söz konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.