Sosyal Medya

WhatsApp'ın kurucusu Facebook'u silin çağrısı yaptı!

WhatsApp'ın kurucu ortaklarından olan Brian Acton, herkesi Facebook'u silmeye davet etti. Peki, Brian Acton neden böyle bir istekte bulundu?

WhatsApp'ın kurucusu: Facebook'u silin!

Facebook, 2014 yılında WhatsApp'ı 16 milyar dolar karşılığında satın almış ve WhatsApp'ın kurucuları olan Jan Koum ve Brian Acton'ı çok zengin insanlar yapmıştı. Jan Koum hala Facebook'un bünyesinde yer alsa da Brian Acton geçtiğimiz haftalarda şirketten ayrılmış ve kendi yeni girişime başlayacağını duyurmuştu.

Bugün ise WhatsApp'ın kurucularından olan Brian Acton ilginç bir tweet attı. Brian Acton, "It's time #deletefacebook" tweeti ile teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Herkesi Facebook'u silmeye davet eden Acton, bu hamlesi ile Twitter'da yeni bir akım başlatmış oldu.

Peki, "deletefacebook" hashtagi ile teknoloji dünyasının önemli editörlerinin de katıldığı bu akım neden ortaya çıktı? Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Facebook kullanıcılarının bilgilerini sızdırdığını resmi olarak açıklamıştı.

WhatsApp'ın kurucusu Facebook'u silin çağrısı yaptı! - Resim : 1

Trilyon dolarları bulan cezaya çarptırılması beklenen Facebook, kişisel bilgi güvenliği açısından artık hiç de güvenli bir platform olarak görünmüyor. Facebook'taki bilgilerinizin, fotoğraflarınızın ve alışkanlıklarınızın, size karşı ilerleyen günlerde kullanılma ihtimali var.

Bu haberlerin ortaya çıkmasından sonra borsada yaklaşık %5.5'lik bir düşüş yaşayan Facebook'u zor günlerinde beklediğini söyleyebiliriz. WhatsApp'ın kurucusunun başlattığı Facebook silme akımı büyük ilgi gördü gibi görünüyor. Bakalım Facebook bu kötü gidişata nasıl dur diyecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.