Sosyal Medya

Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekledi! İşte detaylar!

Instagram, uygulama arayüzüne TikTok benzeri yeni özelliğini ekledi! Artık arama seçenekleri arasında ''ses'' işlevi de aktif!

Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekledi! İşte detaylar!

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, arayüzüne TikTok benzeri yeni özelliğini ekledi! Instagram arama seçenekleri arasında artık ses arama özelliği de mevcut!

Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekledi! İşte detaylar!

Sosyal medya denildiğinde, akla ilk gelen platformlardan biri olan Instagram, yeni özellikler ile sürekli olarak güncellenmeler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Gizlilik üzerine çalışmalarını hız kesmeden sürdüren şirket, aynı zamanda uygulamayı yeni özellikler ile zenginleştirmeyi de ihmal etmiyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde hikayeler için çeviri özelliğini kullanıma sunan bu kez de arama tarafında başka bir özelliği kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Dünyanın en popüler sosyal medya kanalları arasında yer alan Instagram, arama sayfasına yeni ”ses” fonksiyonunu ekledi. Bu sayede kullanıcıların müzik aramaları yapmaları mümkün olabilecek. Birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirecek müzik arama özelliğinde, arama sonrası çıkan sonuçlar üzerinden müziğin kullanıldığı Reels’ler de görüntülenebilecek.

Instagram’ın geliştirdiği bu yeni özellik, bazı ülkelerdeki bazı kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başladı. Aşağıda yeni özelliğin sayfa görüntüsüne göz atabilirsiniz.

Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekledi! İşte detaylar! - Resim : 1

TikTok’tan esinlenerek geliştirilerek, kullanıcılara kademeler halinde sunulmaya başlanan bu özelliğin, tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmasının ne zaman tamamlanacak olduğu henüz bilinmiyor. Ancak bu özelliği almış olan kullanıcıların paylaşımlarına bakılacak olursa, yeni özelliğin altyapısı oldukça hazır ve sorunsuz görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.