Instagram haritalar büyük ilgi gördü

Instagram'daki harita işlevi, Google'dan ilham alan bir şekilde bugün çok daha kullanışlı hale geldi.

Instagram haritalar büyük ilgi gördü

Yeni Instagram haritası, aramaları ve filtreleri destekleyerek, kullanıcıların yalnızca bir fotoğrafın nerede yayınlandığını görmek yerine doğrudan uygulamada restoranları, turistik yerleri ve diğer önemli noktaları aramasına olanak tanıyor. Güncellenen harita, kullanıcılar tarafından etiketlenen gönderiler, hikayeler ve kılavuzlar da içeriyor ve arama yaptığınız her yerde yerel manzaraya bir göz atmanızı sağlıyor.

Harita, hashtag aramalarını destekliyor ve Akışta veya Hikayelerdeki etiketli konumlara dokunarak keşfetme olanağı sunuyor. Ayrıca bir kuruluşun, şehrin veya mahallenin adını doğrudan Keşfet sayfasına yazabilir ve sonuçları haritada görebilirsiniz. Yeni harita, kullanıcıların aramalarını bir koleksiyona kaydetmelerine ve konumları diğer Instagrammer'larla paylaşmalarına da olanak tanıyor.

Instagram haritalar büyük ilgi gördü

Profiliniz herkese açık olduğu sürece gönderilerde ve Hikayelerde konum çıkartmaları kullanmak, bu içeriği yeni haritadaki arama sonuçlarına ekliyor. Görsel olarak, harita, ilgi çekici yerlerin bulunduğu Instagram simgelerine sahip ve arama yapanların Hikayelere dokunup görmelerine veya ilginç buldukları işletmelerin profil sayfalarını ziyaret etmelerine olanak tanıyor.

Bu, Instagram'ın sosyal ağ, ticaret, seyahat ve genel olarak yaşam için tek durak noktası olma planındaki bir başka adım. Örneğin, Temmuz ayının başlarında Instagram, doğrudan sohbette bir şeyler satın alma özelliğini kullanıma sundu. Bunun gibi hareketler, kullanıcıların Google Haritalar veya Venmo'yu açıp arayışlarını başka bir yere götürmek yerine Instagram'da kalmasını kolaylaştırıyor.