Sosyal Medya

Instagram Reels için iki yeni özellik daha sundu!

Instagram, TikTok benzeri özelliği Reels için yeni güncellemeyi sundu. İşte detaylar.

Instagram Reels için iki yeni özellik daha sundu!

Instagram, Reels adlı kısa biçimli video formatını başlattığında açıkça TikTok kullanıcılarını kendi platformuna çekmeyi hedefliyordu diyebiliriz. Ancak şirket yine de TikTok'un kitlesine sahip olamadı. Ancak uygulama inadından vazgeçmiyor.

Instagram şimdi Reels kullanmayanları cezbedecek özellikler sunmaya odaklanmış durumda. Şirket TikTok'ta zaten oldukça popüler olan iki yeni özelliği tanıttı. Bu araçlardan biri, videolar için robotik bir seslendirme sağlayan metinler olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram Reels için yeni özelliğini sundu!

Bir kullanıcı videoları için metin yazdığında, ekranın sol alt köşesindeki Metin balonunun içindeki özelliğe erişilerek artık otomatik olarak oluşturulmuş bir sese çevrilebilecek. Ardından, videolarını yayınlamadan önce mevcut iki ses seçeneği arasında seçim yapmaları gerekecek. Metinden konuşma çevrilme özelliği Reels'ı daha erişilebilir hale getirecek olsa da, bu detay esasında TikTok'a aitti.

Metin-Konuşmaya ek olarak Instagram, Reels için Ses Efektlerini de kullanıma sundu. Bu özellikle, içerik oluşturucular seslerini uygun gördükleri şekilde değiştirebilir ve mevcut çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilir. İçerik oluşturucular artık seslerini biraz helyum solumuş gibi veya bir dev gibi ses çıkaracak şekilde değiştirebilirler. Ayrıca bir spiker, robot veya vokalist gibi ses çıkarmayı da seçebilirler. Instagram, her iki ses aracını da kullanıma sunduğunu duyurdu, siz de uygulamanızın en güncel versiyonunda artık bu özelliklere erişebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.