Sosyal Medya

Instagram sahte hesapları tek tek silecek!

Bünyesinde birçok sahte hesap barındıran Instagram, artık bu duruma bir dur diyecek. Buna göre sahte hesaplar tespit edilip silinecek!


Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, ülkemizde de yoğun olarak kullanılıyor. Ancak her uygulamada olduğu gibi Instagram'da da fake hesap dediğimiz gerçek olmayan profiller fazlasıyla mevcut. İşte bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer, çok yakın bir zaman dilimi içerisinde harekete geçecek. Buna göre artık şüpheli hareketleri tespit edilen hesaplar takibe alınacak ve sahte olduğu tespit edilirse hesap silinecek. İşte detaylar!

Instagram sahte hesapları tek tek silecek!

Hemen hemen her sosyal medya uygulamasının en büyük dertlerinden biri bot ya da sahte hesaplardır. Tabii ki de Instagram da bünyesinde bol bol bu fake hesaplardan barındırıyor. Bunları temizlemek için harekete geçen yetkililer, yakın zaman içerisinde fake hesapları tespit edebilecek bir sistemi popüler platforma getirmeyi planlıyor. Böylece sahte profiller tek tek tespit edilecek ve gerekirse hesap sonsuza kadar silinecek. Peki ama bu sistem nasıl işleyecek? Sahte profiller nasıl tespit edilecek?

Instagram'ın bu konuda belirlediği önemli koşullar var. Bunlardan birincisi takipçilerin konumu. Eğer bir profilin takipçileri çevreden değil de daha çok bölge dışından ise profil şüpheli hesap olarak adlandırılacak. Bunun yanı sıra otomatik takipçi artışı da şüpheli hesap konumuna gelmeniz için yeterli bir veri olacak. Takibe alınan bu hesaplardan ilk olarak kimlik doğrulama istenecek ve bu doğrulama istendiği gibi olmazsa yapılan paylaşımlar daha az takipçiye gösterilecek. Hatta durumun devamı halinde hesap tamamen silinecek.

Yorumlar
Baris
Abe merhaba benim istegramim vardida birisi calmis bana yardimci olamazmisiniz acaba
Cevapla
Erkan
❤❤
Cevapla
Hicbiseyebenzemez
Adım banu beni ara diye tiplerin hesapları banlasin iyi bi uygulama
Cevapla
abow
sacmaaaaaaaa
Cevapla
Ege
Tek tek silmek zor olur bea
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.