Sosyal Medya

Instagram'a YouTube tarzı video reklamlar geliyor!

Instagram Reels platformu Youtube benzeri reklamlar göstermeye başlayacak. Reklamlar videoların normal uzunluğundan bile daha uzun olabilecek.

Instagram'a YouTube tarzı video reklamlar geliyor!

TikTok, Facebook, YahooFinance raporlarına göre küresel olarak Instagram Reels kısa videolarına reklamların gelişi kesinleşti. Reklamlar, normal bir "Reels" videosunun kendisinden iki kat daha uzun olan 30 saniyeye kadar varan uzunluklarda olabilecek.

Artık sosyal medyanın her platformunda reklamlar mevcut. Youtube adeta reklamlardan kaçmak için Premium hesap almayı mecburi hale getirdi, zira videolarda süreki reklamlarla karşılaşıyoruz. Şimdi bu reklam akımına Instagram da Reels ile katılıyor. Reels elde ettiği başarının ardından Tiktok'a güzel bir rakip oldu. Görünüşe göre Instagram da bundan yararlanmak istiyor.

Reels için reklamlar geliyor

Reels için reklamlar, kullanıcının izlediği ayrı videolar arasında döngüde karşımıza çıkacak. Başlangıçta, reklam işlevi bu yılın başlarında Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya'da test edildi ve BMW, Louis Vuitton, Uber ve Netflix'ten reklamlar gösterildi.

Instagram COO'su Justin Osofsky Perşembe günü yaptığı açıklamada, "Reels'i insanların Instagram'da yeni içerik keşfetmeleri için harika bir yol olarak görüyoruz ve bu nedenle reklamlar doğal bir uyum" dedi. "İnsanların zaten eğlendiği bir ortamda her büyüklükteki marka bu yeni yaratıcı formattan yararlanabilir."

Reels Instagram'ın ve bunun uzantısı olarak Facebook'un TikTok'un elde ettiği başarıdan bir pay almasının bir yolu. TikTok'un çılgın popülaritesine bir yanıt olarak Ağustos 2020'de piyasaya sürülen Reels, kullanıcıların ses, efektler ve yeni yaratıcı araçlarla 15 saniyelik çok klipli videolar oluşturmasına olanak tanıyor.

Yorumlar
Sevval
Tiktokarkadaslar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.