Sosyal Medya

Instagram'da bu özellik artık kalkıyor! Herkes rahat nefes alacak

Dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden birisi olan Instagram, Hikayeler'e emoji ile tepki verme özelliğini kaldırmayı planlıyor. İşte detaylar...

Instagram'da bu özellik artık kalkıyor! Herkes rahat nefes alacak

Instagram, 2016 yazında paylaşıldıktan 24 saat sonra silinen Hikayeler’i tüm kullanıcılarına sundu. Instagram, bir süre önce de Hikayeler’i gören takipçiler için ilk önce emojiyle yanıt verme özelliğini getirdi. Ardından da emojilerle tepki verme fonksiyonunu kullanıcılarına sundu. 

Sosyal medya platformlarının test ettiği özellikler hakkında paylaşımlar yapan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bir özelliği tamamen kaldıracağını açıkladı. @alex193a adlı kullanıcının Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre Instagram, Hikayeler için emoji ile tepki vermi özelliğini kaldırıyor.

Özellik, geldiğinden beri zaten birçok kullanıcı tarafından beğenilmemişti. Çünkü önceki emoji ile yanıt verme özelliği kullanıldığı durumlarda karşı tarafın direkt olarak Direkt Mesaj kutusuna düşüyordu. Fakat bu kaldırılacak olan emoji tepki özelliği, Direkt Mesaj yerine sadece bildirim olarak gidiyor.

Kullanıcılar, direkt olarak etkileşim sağlayamadığı için sadece beğeninin olduğu bir fonksiyonu kullanmak istemiyorlar. Sosyal medya platformu da kullanıcı deneyimi iyileştirmek adına bu özelliği kaldırmayı düşünüyor. Fakat henüz bu konu üzerinde belirli bir çalışma yapmaya başlamadı. Yani henüz bu konu için herhangi bir kesinlik yok.

Instagram, ek olarak Mağaza sekmesini de alt menüsünden kaldırdı. Arayüzü basit hale getirmek için yaptığını açıkladı. Şimdilik Ayarlar bölümüne eklediği Mağaza butonunun kalıcı olarak nerede konumlanacağı belli değil. Platform üzerinden alışveriş ve satış yapmak hala devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.