Instagram'da Reels oluşturmak kolaylaşıyor

Meta, TikTok ile daha iyi rekabet edebilmek için stratejisinin bir parçası olarak Reels kullanarak başkalarıyla işbirliği yapma yöntemlerini genişletmek için yeni araçlar tanıttı.

Instagram'da Reels oluşturmak kolaylaşıyor

Başlangıç ​​olarak, artık sadece videoları değil, Instagram'daki fotoğrafları da remiksleyerek daha fazla malzeme kullanabilirsiniz. Şirket, kendi dönüşünüzü eklemeyi veya mevcut bir Reels çekmeyi kolaylaştırmak için yeşil ekran, bölünmüş ekran veya resim içinde resim tepki görünümü içeren daha fazla Remix düzeni ekledi. Ayrıca, remiksinizi yan yana oynatmak yerine orijinal Reel'in sonuna eklemeyi seçebilirsiniz.

Buna ek olarak Meta, önceden yüklenmiş ses ve video efektlerine sahip Reels’ler oluşturmayı kolaylaştırmak için şablonlar sunuyor; tek yapmanız gereken fotoğrafınızı veya videonuzu bir tanesine eklemeniz. Reels sekmesindeki kamera simgesine dokunarak şirketin şablon koleksiyonunu görebilirsiniz. Özelliği TikTok'a daha gerçek bir rakip yapan bir diğer yeni özellik ise Instagram kamerasını kullanarak telefonun ön ve arka kameralarıyla aynı anda kayıt yapabilme özelliği.

Instagram'da Reels oluşturmak kolaylaşıyor

Son olarak Meta, Instagram'da yayınlanan tüm videoları 15 dakikadan kısa oldukları sürece Reels  olarak çevireceğini belirten önceki bir özellik sızıntısını doğruladı. Uygulamada 90 saniyeden kısa videolar önerilebilir ve dolayısıyla daha uzun videolara erişime sahip olabilir.

Ancak, istemiyorsanız ve ünlü olmak konusunda bir azminiz yoksa endişelenmenize gerek yok: Profiliniz gizli olarak ayarlanmışsa Instagram Reels’lerinizi öneri olarak kullanmayacak ve eski yüklemeleri geriye dönük olarak dönüştürmeyecek. Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve ayrıca tüm videolarınızı ve Reels’lerinizi uygulamada tek bir sekmede birleştirecek.