Sosyal Medya

Instagram'da takipçi silme dönemi başlıyor

Popüler sosyal paylaşım uygulaması Instagram'da takipçi silme devri başlıyor.

Instagram'da takipçi silme dönemi başlıyor

Bugüne kadar Instagram'da bulunmayan takipçi silme özelliği yakında kullanıma sunuluyor. Sosyal ağda sizi takip eden birini engellemeden takipçilerinizden çıkarma imkanınız yoktu. Ancak getirilen yeni özellik ile bu artık mümkün olacak.

Artık sizi takip eden, fakat sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri, kalp kırmadan takipçi listesinden çıkarabileceksiniz. Önceden sadece engelleyerek yapılabilen bu özellik artık engellemeden de kullanılabilecek. Zira engelleme yapıldığında engellenen kişinin profilini görülemediği gibi o kişi de sizin profilinizi göremiyordu.

Yeni yöntem ile karşı tarafa haber gitmeden takipçileriniz arasından çıkarmak mümkün. Bu yöntem ile kişi profilinizi görmeye devam edecek fakat sizi takip etmiyor olacak. Şimdilik yalnızca gizli hesaplarda olan yenilik, kısa süre sonra tüm hesaplarda kullanıma sunulacak. Yeniliğin gelip gelmediğini öğrenmek için uygulamayı güncelleyip zaman zaman bu özelliğin gelip gelmediğini kontrol etmenizi öneririz.

Yorumlar
Ozzy
Bu özellik yıllardan beri var lütfen haberinizi düzeltin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.