Sosyal Medya

Instagram’ın BeReal klonu Candid Stories'i çıktı

Instagram'ın BeReal klonu artık resmi olarak geldi. Meta, BeReal'in günde bir kez çekilen selfilerini yeniden yaratan Instagram Stories'in yeni bir özelliği olan "Candid Stories"i tanıttı. Bir şirket sözcüsüne göre, özellik Güney Afrika'da test edilecek.

Instagram’ın BeReal klonu Candid Stories'i çıktı

İlk olarak 2019'da piyasaya sürülen BeReal, geçen yıl özellikle gençler ve Z kuşağı kullanıcıları arasında istikrarlı bir takipçi kitlesi kazandı. Uygulama, yalnızca günde bir kez gönderi yapılmasına izin verdiği ve kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurması için sınırlı yollara sahip olduğu için, kendisini ana akım sosyal medya platformlarına göre daha özgün bir alternatif olarak pazarlıyor.

BeReal gibi, Instagram'ın Candid'i de kullanıcılardan günde bir kez bir selfie paylaşmalarını isteyecek ve kullanıcılar yalnızca kendi Candid'lerini yükledikten sonra arkadaşlarının Candid'lerini görebilecek. BeReal gönderileri gibi Candid selfieleri de cihazın hem ön hem de arka kameralarıyla aynı anda fotoğraf çekecek.

Instagram’ın BeReal klonu Candid Stories'i çıktı - Resim : 1

Instagram’ın BeReal klonu Candid Stories'i çıktı

Ancak BeReal, Instagram'ın son güncellemesiyle kendine uyarladığı tek platform değil. Uygulama ayrıca, kullanıcıların Instagram'ın gelen kutusundaki profillerine 60 karakterlik bir durum güncellemesi eklemelerine olanak tanıyan yeni bir "Notlar" özelliği de kullanıma sundu. Candid'de olduğu gibi Instagram Notes'u da aylardır test ediyor, ancak bu özellik Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasının ardından yeni bir önem kazanmış durumda. Meta, Notes’un şirketin, Twitter'la rekabet etmesine yardımcı olabileceğini umuyor.

Instagram ayrıca, kullanıcıların daha küçük gruplar halinde etkileşim kurmasını sağlamaya yönelik birkaç özellik daha sunuyor. "Grup Profilleri", arkadaş gruplarının birden çok katılımcıyla paylaşılan profiller oluşturmasına olanak tanıyacak. Benzer şekilde uygulama, birden fazla kişinin uygulamada aynı alanda gönderi paylaşabilmesi için "ortak çalışma koleksiyonlarını” da test ediyor.

Yorumlar
yakup
saçma sapan uygulama özelliği sadelik hiç bir zaman düşmeş kendini yüceltir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.