Sosyal Medya

Telegram’ın sahibi Pavel Durov’un serveti dudak uçuklattı

Aslen Rus olmasına rağmen Birleşik Arap Emirlikleri’nin vatandaşlığı da bulunan Telegram’ın sahibi Pavel Durov’un toplam servet değeri açıklandı.

Telegram’ın sahibi Pavel Durov’un serveti dudak uçuklattı

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi denildiğinde akla gelen ilk isim WhatsApp, WhatsApp’ın rakibi denildiğinde akla gelen ilk uygulama ise Telegram’dır. Bu ikili arasındaki rekabet zaman zaman kızışıp zaman zaman soğusa da toplam kullanıcı sayılarına bakıldığında şu an için Telegram’ın WhatsApp’ı yakalamasına pek imkan yok gibi görünüyor.

Gerek Meta, gerekse de Telegram cephesinden yapılan açıklamalara bakıldığında, WhatsApp’ın toplam kullanıcı sayısı 4 milyar kişiye yaklaşırken, Telegram ise henüz 1 milyar sınırını bile aşabilmiş değil. Ancak yine de Telegram’ın mevcut kullanıcıları, Pavel Durov’u dünyanın en zengin insanları listesinin ilk 150’sine sokmaya yetmişti. Forbes tarafından yapılan açıklamaya göre Pavel Durov’un servetinin toplam değeri 15,1 milyar dolar olarak ölçüldü ki bu serveti onu dünyanın en zengin 123. kişisi yaptı. Bununla birlikte tabi ki genç yatırımcının bu serveti arkasında VK isimli sosyal medya platformunun da payı büyük.

Telegram’ın sahibi Pavel Durov’un serveti dudak uçuklattı

Öte yandan genç girişimci, 2021 yılında ulaştığı toplam 17 milyar dolarlık servetiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nin en zengin iş insanlarından biri olmayı başarmıştı. Henüz 38 yaşında olan Pavel Durov’un serveti, neredeyse bütün zengin iş insanlarının olduğu gibi bu sene eridi ve 15,1 milyar dolara geriledi. Ancak bu gerilemede Durov’u ülkesinin en zenginlerinden biri olmaktan geri durduramadı.

Son olarak, Forbes tarafından yapılan değerlendirmede dünyanın en zengin insanı unvanının Elon Musk’tan Louis Vuitton CEO’su Bernard Arnault’a geçtiğini de hatırlatalım.

Yorumlar
adem
twiiterıon sahibi elon musk mu daha zengin yoksa telegram sahibi olan Pavel Durov mu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.