Sosyal Medya

Instagram’ın son güncelleme paketi tartışmalara neden oldu

Amerikalı teknoloji devi tarafından iOS kullanıcıları için servis edilen son güncelleme paketi ile gelen yeni özellik, Instagram kullanıcılarının hiç hoşuna gitmedi.

Instagram’ın son güncelleme paketi tartışmalara neden oldu

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, iOS kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme paketi servis etti. App Store’a 251.0 sürümü olarak gelen ve tanımlamasında hataları düzelterek performansı iyileştirmiş için hazırlandığı belirtilen bu paket, iOS kullanıcılarının hoşuna pek gitmedi diyebiliriz.

Güncelleme paketini telefonlarına yükleyen iOS kullanıcıları, cihazları sessizde bile olsa yine de hikayelerin sesini duymaya başladı. Bu durumdan kurtulabilmenin tek yolu ise telefonun sesini bir kez daha açıp kapatmak olduğu söyleniyor. Ancak telefonu sessize alan bir kişinin amacının çoğu zaman bu cihazdan çıkabilecek hiçbir sesi duymak istememesi olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın servis ettiği bu yeniliğin çok da mantıklı durmadığını söyleyebiliriz.

Instagram’ın son güncelleme paketi tartışmalara neden oldu

Öte yandan bazı kaynaklardan gelen bilgilere göreyse, Instagram’ın böyle bir tasarrufu mevcut değil ve ilgili durum yaşanan bir hatadan kaynaklıyor. Yani sosyal medya devinin telefonlar sessizde bile olsa hikayelerin sesini dinletmek gibi bir planı bulunmamasına rağmen, güncelleme paketi bir dizi hatayı tetikledi ve süreç buralara kadar geldi. Tabi başta da söylediğimiz üzere bu senaryo şu an için tamamen bir iddiadan ibaret.

Her ne kadar Android kullanıcılarına yönelik şu an için böyle bir güncelleme paketi bilgisinin olmamasının, iOS kullanıcılarının başına gelen durumun “hata” olarak değerlendirilmesini desteklese de, yine de son sözün söylenebilmesi için Instagram’dan açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.