Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

Son zamanlarda yeni özellikleriyle gündeme gelen Instagram, dün akşam yaptığı açıklamayla bu özelliklerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu.

Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

Instagram, kullanıcıların hikayelere ve gönderilere GIF'lerle yorum yapmasına izin veren yeni bir özellik tanıttı. Yanıt vermek için kullanılacak olan GIF'ler, GIPHY'den alınacak. Şu anda, Instagram kullanıcıları hikayelerine GIF animasyonlu etiketler göndermek için zaten kullanabiliyorlar. GIF özelliğinin yanı sıra, Instagram uygulaması üzerinde daha iyi kontrol sunan bazı özellikler de eklenmiş vaziyette. Bunlar arasında 'Sessiz Mod', 'İlgilenmiyorum' düğmesi ve bazı irili ufaklı yenilikler bulunuyor.

GIF ile yanıt vermek için kullanıcılar, aradıkları GIF'in anahtar kelimesini 'Mesaj Gönder' veya yorum kutusuna yazıp ardından beliren GIF simgesine tıklamaları gerekiyor. Arama ifadesine göre kullanıcılara GIPHY'nin kütüphanesinden bir dizi GIF sunulacak. Özellik aşamalı olarak yayınlanıyor ve kısa bir süre içinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor.

Instagram’ın yeni özelliği, platformun kullanımını daha eğlenceli hale getirecek

Instagram, GIPHY'nin kütüphanesinden topladığı GIF'leri kullanarak yorum yapma özelliği ekleyerek, kullanıcıların yaratıcılıklarını arttırmasına ve kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca Instagram, 'Sessiz Mod' özelliği ile kullanıcıların belirli saatlerde bildirimleri sessize alarak daha az rahatsız edilmesini sağlıyor. 'İlgilenmiyorum' düğmesi ise kullanıcıların ilgi alanlarına uygun olmayan içerikleri engellemelerine yardımcı oluyor.

Instagram, bu özellikleri kullanarak, uygulamanın kullanımını daha eğlenceli ve konforlu hale getirmeyi amaçlıyor. Bu özellikler, Instagram'ın kullanıcıları için her zaman daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı olacaktır.